Strona głównaPublicystykaKultura„Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi” –...

„Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi” – recenzja

Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi autorstwa Roz Shafran, Ursuli Saunders, Alice Welham jest świetnym poradnikiem, który na pewno przyniesie ulgę sfrustrowanym rodzicom. Ale i nie tylko im…

Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi zostało napisane przez specjalistów, aby pomóc rodzicom uporać się z wychowaniem dzieci niepełnosprawnych czy zaburzonych. Co więcej, poradnik ten w swej prostocie jest również wzruszającym dziennikiem przeżyć rodziców borykających się z różnorakimi trudnościami.

jak wspierać dziecko
muza.com.pl

PORADNIK PRAKTYCZNY

Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek dotyczących radzenia sobie ze stresem w trudnych, codziennych sytuacjach. Wypełniona jest ćwiczeniami, które pozwalają zmodyfikować szkodliwe schematy myślenia i postępowania w relacjach nie tylko ze swoimi dziećmi, ale i innymi ludźmi.

Wszystkie porady zawierają szczegółowy opis, jak wykorzystać dane ćwiczenia w życiu codziennym, oraz wyjaśniają cel ich zastosowania.

Osoby, które pragną zacząć swoją przygodę z treningami z zakresu uważności i oddychania, również znajdą tam coś dla siebie. To sprawia, że książka ta przyda się nie tylko rodzicom, ale reszcie rodziny czy nauczycielom, a nawet osobom, które nie posiadają dzieci.

Przeczytaj również: „Czujesz tak, jak myślisz” – praktyczne zastosowania terapii – recenzja

WZRUSZAJĄCY DZIENNIK

Prócz praktycznych rad, czytelnik przeczyta również wiele emocjonujących wyznań rodziców, dotkniętych różnymi trudnościami wychowawczymi. Przytoczonych przykładów i wzruszających historii jest naprawdę wiele. Jak pomóc dziecku z ADHD, w spektrum autyzmu czy upośledzonym umysłowo? Jak wygląda takie życie i co czują rodzice, ciągle walcząc o dobro swojego malucha? Różnorodność i szczere wyznania sprawiają, że wielu rodziców, mierzących się z podobnymi wyzwaniami wychowawczymi, znajdzie w tej książce wsparcie i ulgę.

Przeczytaj również: Halszka Witkowska o samobójstwie w książce „Życie mimo wszystko”

PODSUMOWANIE

Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi – oto jest pytanie. Ale dzięki temu poradnikowi możecie poznać odpowiedź i wykorzystać parę psychologicznych rad w praktyce. Książka, mimo że nie jestem rodzicem, wydaje się bardzo przydatna, szczególnie w pracy z dziećmi, ale i nad samym sobą. Polecam się w nią zaopatrzyć, bo kto wie kiedy się przyda.


Szukasz innego poradnika psychologicznego? Sprawdź recenzję „Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego”. 

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Okładka
9
Tematyka
10
Wyczerpanie tematu
8
Ujęcie tematu
10
Przydatność
10
Oryginalność
7
Styl
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi zostało napisane przez specjalistów, aby pomóc rodzicom uporać się z wychowaniem dzieci niepełnosprawnych czy zaburzonych. Co więcej, poradnik ten w swej prostocie jest również wzruszającym dziennikiem przeżyć rodziców borykających się z różnorakimi trudnościami.PORADNIK...„Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi” – recenzja

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.