Strona głównaWiadomościNewsy książkoweJoanna Chyłka powraca w najnowszej książce Remigiusza Mroza pt. "Skazanie"!

Joanna Chyłka powraca w najnowszej książce Remigiusza Mroza pt. „Skazanie”!

Remigiusz Mróz nie zwalnia tempa! Wkrótce ukaże się jego najnowsza książka pt. Skazanie. To piętnasty tom bestsellerowej serii, której bohaterką jest bezkompromisowa prawniczka Joanna Chyłka.

  • Premiera książki odbędzie się 23 marca.
  • Na podstawie serii o Chyłce powstał popularny serial telewizyjny z Magdaleną Cielecką w roli głównej.
  • Remigiusz Mróz należy do najpopularniejszych polskich twórców kryminałów.

Nowe wyzwanie Chyłki

W najnowszej książce pt. Skazanie, która ukaże się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, główna bohaterka powraca do wykonywania zawodu z nadzieją, że dostanie sprawę pozwalającą jej na odzyskanie dawnej pozycji. Tymczasem musi zająć się kwestią, którą wszyscy omijają szerokim łukiem. W dodatku po raz pierwszy Chyłka wystąpi w roli oskarżyciela subsydiarnego.

Do prawniczki zgłasza się kobieta, która twierdzi, że ma dowody na to, że jej córka nie popełniła samobójstwa. Chyłka szybko orientuje się, że w dotychczasowym postępowaniu wystąpiły poważne uchybienia proceduralne i manipulacje. Jak bohaterka poradzi sobie z nowym wyzwaniem zawodowym?

Jednakże to nie jedyne trudne zadania, przed którymi staje Chyłka. Skazanie to również opowieść o rozsterkach w jej życiu osobistym. Przygotowania do ślubu skłaniają prawniczkę do nawiązania, dawno zerwanego, kontaktu z matką.

Kilka słów o autorze

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych pisarzy tworzących powieści kryminalne, sensacyjne i thrillery. Urodził się 15 stycznia 1987 roku w Opolu. Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie następnie doktoryzował się w dziedzinie prawa konstytucyjnego.

Jego książki osiągnęły milionowe nakłady. Liczne nagrody literackie i kulturalne potwierdzają jego pozycję na polskim rynku. Za granicą reprezentuje go wpływowa agencja wydawnicza Madeleine Milburn Literary Agency z siedzibą w Londynie. W swojej twórczości często zawiera komentarze do bieżącej sytuacji społecznej. Ponadto jest też ambasadorem kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Kocham. Szanuję”.


Chyłka jest bohaterką serialu, o którym pisaliśmy w zestawieniu: 3 mroczne seriale na podstawie polskich powieści, które warto zobaczyć!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.