Strona głównaFilmJoanne Froggatt w nowej roli - premiera serialu "Angela Black" w HBO...

Joanne Froggatt w nowej roli – premiera serialu „Angela Black” w HBO GO

Nowy serial Angela Black opowiada o kobiecie, która czuje się uwięziona we własnym małżeństwie. Przez długi czas godzi się ze swoim losem, jednak wszystko ulega zmianie, gdy pewnego dnia kontaktuje się z nią prywatny detektyw. Okazuje się, że jej brutalny mąż ma więcej za uszami, niż jej się wydawało. Niesamowici aktorzy – Joanne Froggatt, Michiel Huisman oraz Samuel Adewunmi – pojawią się na ekranach już 26 października w HBO GO!

Serial Angela Black to zdecydowanie coś, czego nie możecie przegapić! Niezawodna obsada z Joanne Froggatt na czele, świetna fabuła i zachwycająca akcja. Produkcja będzie dostępna już 26 pażdziernika 2021 roku w HBO GO.

Angela Black
Materiały prasowe.

Przeczytaj również: Premiera HBO Max w Polsce! Do 2022 jeszcze kawałek

FABUŁA SERIALU

Życie Angeli (Joanne Froggatt) wydaje się sielanką. Kobieta ma piękny dom na przedmieściach Londynu, pomaga w schronisku dla psów, jest matką dwóch cudownych synów oraz ma czarującego i pracowitego męża Oliviera (Michiel Huisman). Jednak nic nie może być w porządku, kiedy pod idealną rodzinną otoczką kryje się pewna tajemnica. Angela, uwięziona w związku, pada ofiarą przemocy domowej.

Mąż nieustannie ją tyranizuje, z drugiej strony jest ojcem jej dzieci i Angela wciąż go kocha. Kobieta, mimo że groziła odejściem od ukochanego, maskuje siniaki makijażem i udaje, że nic złego się nie dzieje.

Kiedy pewnego dnia kontaktuje się z nią Ed (Samuel Adewunmi), prywatny detektyw, który obnaża przed nią najmroczniejsze sekrety Oliviera, jej życie rodzinne rozpada się jak domek z kart. Angela nie wie, co myśleć na temat otrzymanych informacji. Czy może zaufać Edowi? Czy ma prawo zacząć nowe życie z dala od agresywnego partnera?

Angela Black serial
Materiały prasowe.

OBSADA

Serial Angela Black został wyreżyserowany przez Craiga Viveirosa. Za scenariusz odpowiadają Harry and Jack Williams, którzy także pełnią role producentów wykonawczych. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Christopher Aird and Sarah Hammond. W rolach głównych wystąpili:

  • Joanne Froggatt (serial Downton Abbey),
  • Michiel Huisman (serial HBO Gra o tron, serial Max Original Stewardesa)
  • Samuel Adewunmi (serial Straż).
Angela Black p
Materiały prasowe
Angela Black
Materiały prasowe

POWAŻNE SPRAWY, A SERIAL JAKO ROZRYWKA

Myślę, że niezwykle ważnym jest, aby produkcje telewizyjne poruszały wrażliwe tematy. W mojej karierze brałam udział w kilku takich projektach i bardzo się w nie zaangażowałam. Czuję, że serial, czy po prostu ten typ rozrywki, może być swego rodzaju oknem na ważne tematy, dla tych widzów, którzy może nigdy nie pomyśleliby, że coś takiego może mieć miejsce, nie mieli z tym problemem do czynienia. Nawet jeśli tylko jedna osoba dzięki temu pomyśli „och, zachowanie tej osoby jest dziwne” lub „skontaktuje się z moim przyjacielem i sprawdzę, czy wszystko jest w porządku”, czy „może wolno mi porozmawiać z kimś o mojej sytuacji”, to będzie to pozytywny efekt. Serial to przede wszystkim rozrywka, my nie ratujemy życia. Jednak samo poruszenie trudnego tematu i skierowanie go do szerszej publiczności może być pomocne, gdy jest to zrobione we właściwy sposób – powiedziała Joanne Froggatt.

Angela Black a
Materiały prasowe.

Przypominamy, że premiera serialu Angela Black odbędzie się w HBO GO 26 października. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne  pięć odcinków będzie pojawiać się co tydzień, we wtorki.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light...
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.