Strona głównaCiekawe„Klątwa Czarnoboga” – debiut Adama Wyrzykowskiego

„Klątwa Czarnoboga” – debiut Adama Wyrzykowskiego [zapowiedź]

22 kwietnia 2024 roku premierę będzie miała książka Adama Wyrzykowskiego pt. „Klątwa Czarnoboga”. Opowiada o trzynastolatkach, którzy zostają wkręceni w spiralę tajemnic i niewytłumaczalnych wydarzeń po tym, jak w okolicy ich miasteczka ujawniają się pradawne słowiańskie bóstwa. Zapowiada się wyśmienita lektura!

Klątwa Czarnoboga w kilku słowach

Podczas prac przy rzece robotnicy odkopują drewniany posąg prastarego bóstwa. Od tej chwili zaczynają się dziać rzeczy, których nie sposób wytłumaczyć. Tajemniczy totem skrywa w sobie prastarą magię i wprowadza chaos w życie sennego miasteczka. Trzynastoletni Makary i jego przyjaciele zostają wciągnięci w spirale tajemnic i niepokojących wydarzeń. Wspierają ich duchy i demony ze słowiańskich wierzeń, gotowe stanąć do walki z siłami ciemności.

Dlaczego koty mają dziewięć żywotów? Czy dwunasta to na pewno godzina duchów, a marzanna to tylko słomiana kukła symbolizująca koniec zimy? W jakiej nowej profesji po wiekach ukrycia odnalazła się Baba Jaga i jaki związek z całą historią ma błąkający się w podziemiach szkoły duch?

Adam Wyrzykowski zabierze cię do świata, w którym dawni bogowie chodzą wśród ludzi, a najpotworniejsze demony przebudziły się łaknąc krwi. Sięgnij po jego książkę, poczuj na twarzy ciepły powiew wiosny i daj się porwać słowiańskiej przygodzie. Czyta się jednym tchem. Czekam na kolejny tom! Polecam.

– mówi o książce Paulina Hendel.

Adam Wyrzykowski zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez magię i mitologię słowiańską. Jednocześnie pokazuje, że przyjaźń jest najbardziej znaczącą bronią przeciwko zagrożeniu. Tym samym walka o przetrwanie nabiera nowego wymiaru. Czy Makaremu i jego przyjaciołom uda się rozwiązać zagadkę zniknięcia małej Bereniki i ocalić miasteczko przed potężnymi siłami Czarnoboga?

Mitologia słowiańska w nowej odsłonie

Przeniesienie do nowej szkoły w połowie semestru to najgorsza rzecz, jaka spotkała trzynastoletniego Makarego – przynajmniej do momentu przebudzenia demonów. Adam Wyrzykowski nie traci czasu i wrzuca swoich bohaterów w wir nadprzyrodzonych przygód ze słowiańskimi bóstwami i upiorami w roli głównej. „Klątwa Czarnoboga” to naszpikowane niezwykłymi spotkaniami wprowadzenie młodych czytelników do świata fantastyki oraz rodzimej mitologii. Gorąco polecam.

– Grzegorz Wielgus

Klątwa Czarnoboga przyciąga uwagę licznymi nawiązaniami do postaci znanych z mitologii słowiańskiej, ale nie tylko. Autor wykazał się niesamowitą wyobraźnią, by wpleść w opowieść również postacie znane z baśni i podań. Choć książka jest polecana dla nastoletnich czytelników, to czekam na nią z wielkim zainteresowaniem. Jestem bardzo ciekawa tego debiutu i już nie mogę się doczekać, by podzielić się z wami wrażeniami z lektury.


Jeśli szukasz innych powieści fantasy dla młodzieży, przeczytaj naszą recenzję Klątwiarzy!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.