Strona głównaLiteratura„Klub smutnych duchów 3” – recenzja komiksu Lize Meddings

„Klub smutnych duchów 3” – recenzja komiksu Lize Meddings

„Klub smutnych duchów” zagościł na mojej półce czytelniczej kilka miesięcy temu i roztoczył kojącą aurę. Niedawno pojawiła się trzecia część tego komiksu, a w niej pokazano kolejny problem psychologiczny i sposoby radzenia sobie z nim. Jakie zagadanie tym razem przedstawiła Lize Meddings?

Klub smutnych duchów w coraz większym składzie

Klub smutnych duchów właśnie otworzył się na innych i znacznie poszerzył swoje szeregi. Pojawiło się w nim mnóstwo nowych osób, które chcą realizować marzenia przy wsparciu przyjaciół. Jeden z członków zamierza zagrać koncert, jednak obawia się, że nikt na niego nie przyjdzie. Skarpetka, SD i Rue obiecują przede wszystkim obecność, ale i pomoc w rozpowszechnianiu informacji o wydarzeniu. Rue angażuje się jednak za bardzo. Pomaganie sprawia jej wiele przyjemności, ale przy okazji doprowadza do wyczerpania i innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Jak widać, Klub smutnych duchów 3 jest opowieścią o asertywności i mądrym stawianiu granic. Bohaterka nie potrafi odmówić, kiedy znajomi proszą ją o coraz większe zaangażowanie. W dodatku chwalą ją za wykonaną pracę, więc zaczyna myśleć, że jeśli zawiedzie, wszyscy się od niej odwrócą. Wszystko zmierza ku katastrofie. Dziewczyna przygotowała mnóstwo plakatów i naklejek, po czym okazało się, że muzyk nieznacznie zmienił nazwę zespołu i całą pracę trzeba wykonać od nowa. To sprawiło, że nakrzyczała na SD, a potem zamknęła się w sobie.

Jak zwykle z pomocą przychodzi Skarpetka, która jako pierwsza zauważa, że coś jest nie tak z jej koleżanką. Zastanawia się, czy może w jakiś sposób pomóc, i wkrótce znajduje rozwiązanie.

Ciepła historia do oglądania

Klub smutnych duchów 3 jest ciepłą opowieścią, która otula niczym kołderka. Będzie idealna na nadchodzące, chłodne wieczory i z pewnością pozwoli poczuć się lepiej wszystkim, którzy czują się w jakiś sposób inni od ogółu. Pomaga zrozumieć niejasne wybuchy gniewu, a jednocześnie zachęca do uważnego przyglądania się bliskim osobom. Czasami umykają nam istotne szczegóły, a przyjaciele, mimo pozornego zadowolenia, przechodzą poważny kryzys.

Autorka zdążyła już pokazać, że posługuje się prostym stylem graficznym, którym jednak oddaje całą gamę emocji. Jej komiks ogranicza się do skali szarości i niewyszukanej kreski, jednak dzięki temu jest czytelny i prosty. Co w żaden sposób nie umniejsza jego wartości ani przyjemności z czytania.


Zachęcam do przypomnienia sobie naszej recenzji Klubu smutnych duchów 2!

Tytuł:
Klub smutnych duchów 3
Autor:
Lize Meddings
Wydawnictwo:
W.A.B
Data wydania:
06-09-2023
Liczba stron:
240
Tematyka
10
Postacie
9
Szata graficzna
9
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Klub smutnych duchów w coraz większym składzie Klub smutnych duchów właśnie otworzył się na innych i znacznie poszerzył swoje szeregi. Pojawiło się w nim mnóstwo nowych osób, które chcą realizować marzenia przy wsparciu przyjaciół. Jeden z członków zamierza zagrać koncert, jednak obawia się, że nikt na...„Klub smutnych duchów 3” – recenzja komiksu Lize Meddings

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.