Strona głównaLiteraturaKolejna interesująca nowość od Wydawnictwa IX!

Kolejna interesująca nowość od Wydawnictwa IX!

Wydawnictwo IX już raz zaskoczyło nas swoimi nowościami, teraz wcale nie jest inaczej. Po raz kolejny dostarczyło nam materiały, którymi chcemy się z wami podzielić! Oto przed wami Ziemia nieświęta!

Od razu kiedy zobaczyłam tę książkę, zaklepałam ją dla siebie, opis brzmi naprawdę interesująco. Już nie mogę się doczekać, kiedy dostanę ją w swoje ręce.

ziemia nieświęta
https://wydawnictwoix.pl/produkt/grzegorz-gajek-ziemia-nieswieta/

Ziemia nieświęta – Opis od wydawcy

Do pewnego offowego klubu w Warszawie przyjeżdża tajemniczy, otoczony niemalże kultową czcią bluesman – Desmond Mack znany również jako Shaman. A blues, jak wiadomo, budzi duchy. Duchy Powstania Warszawskiego, a także inne, jeszcze starsze i mroczniejsze. Bo historia – o czym przekona się trójka młodych, pozornie niczym się nie wyróżniających mieszkańców stolicy – lubi się powtarzać.
Przybycie Macka stanowi początek cyklicznego rytuału, w którym odbijają się echa tragicznego życia i śmierci jednego z najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Nasza rzeczywistość nie jest bowiem tak bardzo zrównoważona, jakbyśmy chcieli, a zaświaty wcale nie tak dalekie, jak nam się wydaje. Boski porządek na pajęczynie życia próbują utrzymywać tak zwani witchdoctorzy, ale nawet oni mogą się okazać zbyt słabi, aby stawić czoła temu, co nadchodzi.

Najnowsza powieść Grzegorza Gajka to mocny thriller z elementami dark fantasy, osadzony zarówno we współczesnej jak i ogarniętej pożogą wojny Warszawie. Nie brakuje w nim nawiązań do klasyki literatury wojennej jak i współczesnej literatury grozy, m.in. Stephena Kinga czy Clive’a Barkera. Szkatułkowa kompozycja książki przeprowadza czytelnika przez kilka misternie ze sobą połączonych poziomów fabularnych, potęgując wydźwięk ciążącego nad bohaterami fatum. Z kolei niezwykle barwna wizja przenikających się ze sobą rzeczywistości intensywnie oddziałuje na wyobraźnię czytelnika ceniącego sobie tajemniczy, a jednocześnie melancholijny urok mrocznej fantastyki.
To opowieść o nas, o Warszawie, o Polsce. W długim cieniu Powstania Warszawskiego.

Premiera już 1 Września 2020 roku.

Jeśli nie jesteście zainteresowani tą pozycją (ale wątpię, żeby ktoś odpuścił sobie taką książkę), to Wydawnictwo IX ma dla was coś jeszcze.  Na naszej stronie znajdziecie więcej nowości od IX, które miały premierę w lipcu. Najchętniej wszystkie te książki wzięłabym tylko dla siebie.

A wy jesteście zainteresowani Ziemią Nieświętą? A może „polujecie” na inne tytuły z tego wydawnictwa?

Psyt. Właśnie trwa przedsprzedaż i to jest jedyna taka okazja, aby nabyć Ziemię nieświętą w twardej oprawie! Może uda wam się złapać jakiś bonus do samej książki. Nie pozostaje nic innego jak kupić powieść Grzegorza Gajka!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.