Strona głównaPublicystykaKulturaKsiążkowe nowości na Lipiec - zapowiedzi Wydawnictwa IX

Książkowe nowości na Lipiec – zapowiedzi Wydawnictwa IX

Wydawnictwo IX, które słynie z niesamowitych książek fantastycznych – a także grozy – przedstawia trzy propozycje wydawnicze, które ukażą się pod koniec lipca. Maska Cthulhu – August Derleth, Wszystkie grzechy Korporacji Somnium – Dawid Kain oraz Bilet w tamtą stronę – Marcin Kowalczyk. Osobliwe okładki, ciekawi autorzy – idealne lato?

Książkowe nowości od Wydawnictwa IX można już teraz zamówić w przedsprzedaży (przy czym trzeba wspomnieć, że egzemplarze będą wysyłane z końcem lipca).

(Teksty w cytatach pochodzą od wydawcy. Pełne opisy na stronie – Wydawnictwo IX)

Maska Cthulhu – August Derleth

Jeśli ktoś nie zna Lovecrafta, musi to koniecznie nadrobić. Maska Cthulhu to dzieło, które może okazać się tak ciekawe, iż nie będziecie mogli się od niego oderwać. Twórcą mitologii Cthulhu jest właśnie sam H. P. Lovecraft, którego uważa się za jednego z prekursorów fantastyki naukowej.

„Maska Cthulhu” to zbiór sześciu opowieści z pogranicza horroru i fantasy, z których część pierwotnie ukazała się w magazynie „Weird Tales” (w latach 1939-1953), a ostatecznie zostały zebrane w całość w 1958 roku. Pierwsze z nich, „Powrót Hastura” powstało w oparciu o notatki pozostawione przez samego Lovecrafta, a kolejne, opowiadając historię nieszczęśników, którzy zetknęli się z przerażającą mocą Cthulhu, rozwijają w fascynujący sposób koncepcje panteonu Przedwiecznych.

DEMO (pdf)


Nowości książkowe - Maska Cthulu - Wydawnictwo IX

Autor: August Derleth
Przekład: Radosław Jarosiński
Liczba stron: 220


Wszystkie grzechy Korporacji Somnium – Dawid Kain

Czym jest Korporacja Somnium? Gdzie działa? Na polach metafizyki, nieśmiertelności, nanotechniki, równoległych światów, klonowania czy może kontroli umysłów? Nikt nie wie, ale wy możecie to sprawdzić!

Nie wiadomo, kto zarządza korporacją – nikt nie wie, czy w ogóle istnieje ktoś, kto nią zarządza. Brak siedziby, brak kapitału, brak śladów. Jedyną poszlaką istnienia tego tajemniczego przedsiębiorstwa jest zbiór opowiadań Dawida Kaina. Tylko czy taki autor istniał naprawdę? Wydawnictwo nie wie, skąd wziął się maszynopis, ani kto płaci mu za ukrywanie prawdy…

DEMO (pdf)


Nowości książkowe - Wszystkie grzechy Korporacji Somnium - Wydawnictwo IX

Autor: Dawid Kain
Liczba stron: 140


Bilet w tamtą stronę – Marcin Kowalczyk

Kolej na przełomie XIX i XX wieku wzbudzała często uczucie niepokoju jako technologiczne novum. Dziś również nie jest pozbawiona pewnego tajemniczego uroku, jednak spora część związanych z nią demonów zniknęła daleko za ostatnim wagonem zmierzającym w nieznaną przyszłość. Ale czy na pewno nie wrócą?

Ta powieść to pełna klimatu historia, która przedstawia mieszankę nastrojowego i mrocznego horroru, a także wciągającego kryminału. To opowieść pełna literackiego kunsztu i dobrze skonstruowanej akcji. Wszystko to czyni z niej książkę idealną na lato, zwłaszcza tak trudne jak to obecnie.

DEMO (pdf)


Nowości książkowe - Bilet w tamtą stronę - Wydawnictwo IX

Autor: Marcin Kowalczyk
Liczba stron: 280


A już niebawem na naszej stronie pojawią się recenzje tych książek, zatem śledźcie nasze kanały komunikacji na Facebooku oraz Instagramie (odsyłacze znajdziecie na samej górze strony lub w stopce na dole).

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.