Zaaranżowane małżeństwo
Król Maridriny jest ojcem dwunastu córek. Dziewczęta latami przechodzą szkolenie, którego nigdy dotychczas nie ukończyła żadna osoba. Celem władcy jest wyłonienie najlepszej z córek, która nadawałaby się do roli szpiega. Wybranka ma poślubić króla Ithicany – Arena. Ojciec w końcu decyduje, że Lara najlepiej nada się na żonę i obejmie funkcję informatora. Król oddaje córkę, aby zachować pokój z wrogim krajem. Ale Lara chce zrobić wszystko, aby zniszczyć Królestwo Mostu.
Ithicana kontroluje przepływy towarów oraz ludzi, doprowadzając ojczyznę dziewczyny do zguby. Mieszkanka Maridriny traktuje swojego męża jak wroga, chce poznać pałac i zdobyć jak najwięcej informacji. Z czasem jednak Lara przestaje zauważać zło i zaczyna dostrzegać, że to, co wpajano jej w dzieciństwie, nie ma pokrycia z rzeczywistością. Bohaterce trudno zaakceptować prawdę, jest rozdarta między lojalnością wobec swojego kraju, a stanięciem u boku męża.
Raj położony wśród bujnych ogrodów
Książka przenosi czytelnika do pięknego pałacu znajdującego się w otoczeniu zachwycającej przyrody. Autorka zamieściła opisy, które świetnie przedstawiają wykreowaną krainę. Czytając książkę, można mieć poczucie, że przebywa się w innym świecie. Ithicana jest otoczona przez morze, a głównym jej punktem jest tytułowy most, który kryje liczne tajemnice. Budowla ma określone zadanie. Dlatego w książce pojawiają się dosyć szczegółowe opisy tej infrastruktury. Kolejnym elementem, który wpływa na cudowny klimat powieści, są pałacowe ogrody i sadzawka. Oprócz tego pojawiają się także opisy dżungli. Całość tworzy piękną scenerię. Część utworu skupia się także na pościgach, podróżach łódkami czy statkami. Autorka ma lekkie pióro i talent do kreowania książkowego świata.
Przejmująca historia
Królestwo mostu jest poruszającą książką opowiadającą o bolesnym odkrywaniu prawdy, przemianie i o miłości, która jest w stanie zmienić wszystko. Podejmuje temat manipulacji i ukazuje, do czego dla własnych interesów są w stanie posunąć się bliskie osoby. Autorka umieściła także portret władcy, który dla swojego kraju i poddanych jest gotów zrobić wszystko. Pisarka opisuje historię z perspektywy Lary i Arena, skupiając się na ich uczuciach. Postacie są bardzo autentyczne.
Danielle L. Jensen doskonale ukazuje rozterki wewnętrzne głównej bohaterki. Nie da się nie darzyć sympatią bohaterów, a w szczególności Arena. W książce każdy może odnaleźć coś dla siebie. Jest to idealna pozycja dla osób poszukujących powieści, która dostarczy wielu wrażeń i pozwoli przenieść się do innej rzeczywistości.
Przeczytaj także: Tonąc w mroku – kto tu jest potworem? – recenzja książki Agnieszki Zawadki