Strona głównaLiteratura„Krowa Matylda i śnieg” – recenzja książki Alexandra Steffensmeiera

„Krowa Matylda i śnieg” – recenzja książki Alexandra Steffensmeiera

Dzisiaj poznałam nową przyjaciółkę. Krowa Matylda i śnieg jest siódmym tomem serii Alexandra Steffensmeiera o przygodach krowy pocztowej, którą pokochałam za poczucie humoru i wyjątkową osobowość. Trochę żałuję, że to moje pierwsze spotkanie z tą zabawną i uroczą bohaterką.

  • Autor i ilustracje: Alexander Steffensmeier
  • Tytuł: Krowa Matylda i śnieg
  • Wydawnictwo: Media Rodzina
  • Data wydania: 1 września 2017
  • Liczba stron: 32

Krowa Matylda i święta na opak

Matylda jest chyba jedyną krową na świecie, która dostarcza pocztę razem ze swoim opiekunem. Przed zbliżającymi się świętami ma oczywiście bardzo dużo pracy. Pod koniec dnia zostaje jej kilka paczek, które, jak się okazuje, musi zanieść do własnego gospodarstwa. Są to prezenty od listonosza dla mieszkańców farmy. Niestety, w drodze powrotnej gubi się, bo wszystko jest przykryte śniegiem. Po kilku przygodach i wielu trudach Matylda dociera do domu i rozdaje wszystkie paczki. Okazuje się jednak, że zgubiła etykiety, dlatego gdy listonosz odwiedza gospodynię, ze zdziwieniem stwierdza, że poszczególne rzeczy trafiły do nieodpowiednich adresatów.

Siła ilustracji

W książce Krowa Matylda i śnieg ilustracje nie tylko obrazują fabułę, ale są właściwie oddzielną opowieścią. Tekst często tylko zwraca uwagę na to, że na obrazkach trzeba szukać dalszych wydarzeń. Bohaterkami drugiego planu są kury, które mają dość niezwykłe pomysły na spędzanie czasu. Większość z tego, co zabawne w książce, dzieje się na ilustracjach, dlatego uznałabym, że publikacja ma wiele wspólnego z komiksem.

Krowa Matylda i śnieg
fot. Anna Kazior

Podsumowanie

Krowa Matylda i śnieg to jedna z części serii, która już skradła serca wielu młodych czytelników. W mojej opinii książka zasługuje na całkowite zasłużenie, bo to humorystyczna pozycja, którą czyta się i ogląda z przyjemnością. Książka powinna spodobać się czytelnikom już od 3. roku życia, choć wydaje się, że cały komizm przedstawionych sytuacji zrozumie dopiero odrobinę starszy odbiorca. Jestem pewna, że rozbawi niejednego rodzica. Cenię sobie książki, w których autor puszcza oczko również do dorosłych. Jeśli więc nie do końca lubicie klimat dzwoneczków i świątecznych wzruszeń, krowa Matylda dostarczy świetnej zabawy. Jednocześnie wpisze się w przedświąteczny czas prezentów, choinki i wspólnego spędzania czasu.


Przeczytaj również naszą recenzję książki Pluszowy Zajączek!

Treść
8
Ilustracje
9
Nastrój
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dzisiaj poznałam nową przyjaciółkę. Krowa Matylda i śnieg jest siódmym tomem serii Alexandra Steffensmeiera o przygodach krowy pocztowej, którą pokochałam za poczucie humoru i wyjątkową osobowość. Trochę żałuję, że to moje pierwsze spotkanie z tą zabawną i uroczą bohaterką.Autor i ilustracje: Alexander Steffensmeier Tytuł:...„Krowa Matylda i śnieg” – recenzja książki Alexandra Steffensmeiera

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.