Strona głównaPublicystykaKultura"Księga zaklęć i czarów" Devina Huntera, czyli jak rozpocząć swoją przygodę z...

„Księga zaklęć i czarów” Devina Huntera, czyli jak rozpocząć swoją przygodę z magią?

Współczesne czarostwo jest tematem, który ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Szerzy się on nie tylko w social mediach, ale również za pomocą literatury. Powstaje coraz więcej poradników mających na celu wprowadzenie osób zainteresowanych do tego tematu. Jednak czy każdy z nich będzie odpowiedni dla początkujących czarownic?

Kim jest autor?

Devin Hunter jest profesjonalnym okultystą oraz wydawcą czasopisma Modern Witch. Za jego pośrednictwem, od wielu lat, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami magicznymi. Założył również własną tradycję duchową – Sacred Fires, a od prawie dwóch dekad prowadzi własny sklep oraz podcast.

Księga zaklęć i czarów to swoisty przewodnik dla początkujących współczesnych czarownic, na którego wykonanie poświęcił sporo czasu. Zawarte w nim informacje pomagają rozpocząć swoją przygodę z magią oraz zaspokoić wszelkie potrzeby duchowe i emocjonalne.

Jednym z największych darów bycia czarownicą jest możliwość pomagania innym, gdy tego potrzebują.

Z czego składa się Księga zaklęć i czarów?

Wiedzę zawartą w swojej książce, Devin Hunter, podzielił na pięć głównych kategorii. Wyodrębnił on magię miłosną, uzdrawiającą, ochronną, na dobrobyt oraz wróżenie. Wszystko oczywiście poprzedził rozdziałami, które tłumaczą pojęcie magii i przygotowują początkującą czarownicę do rozpoczęcia pracy z nią.

Podział zastosowany przez autora jest niezwykle przydatny. Dzięki niemu, informacje zawarte w książce są czytelniejsze i z łatwością można odnaleźć interesujące nas zagadnienie. Korzystanie z tego poradnika jest bardzo intuicyjne i nie stanowi żadnego problemu w szczególności dla osób, które pierwszy raz stykają się z zagadnieniem współczesnego czarostwa.

Świetny wybór na początek…

Księga zaklęć i czarów Devina Huntera została napisana prostym językiem. Autor skupił się na tym, aby wszystkie najważniejsze informacje przekazać w sposób klarowny i zrozumiały dla każdego. W dokładny sposób opisuje istotne zagadnienia, jednocześnie nie zasypując czytelnika zbędnymi wiadomościami. Również prezentowane przykładowe zaklęcia zostały tak dobrane, aby nie sprawiać problemów początkującym czarownicom. Większość potrzebnych składników nie jest trudna do zdobycia, a rytuały można odprawiać w zaciszu własnego domu.

Przepiękny sposób wydania

Omawiając poradnik Huntera, nie można pominąć cudownej oprawy graficznej. Księga zaklęć i czarów zachwyca dosłownie na każdej stronie, a śliczna okładka skutecznie przyciąga wzrok potencjalnego czytelnika. Ogromna ilość zdjęć i ilustracji jest niezwykle pomocna podczas nauki. Nie tylko umila ona proces czytania, ale przede wszystkim uzupełnia informacje przekazywane przez autora.

Podsumowanie

Trudno jest mi ocenić skuteczność zaklęć i rytuałów proponowanych przez Devina Huntera, gdyż przetestowanie ich wszystkich wymagałoby o wiele więcej czasu. Zdecydowanie jednak mogę polecić tę książkę każdemu, kto planuje rozpocząć swoją przygodę z magią. Księga zaklęć i czarów zawiera ogrom istotnych informacji świetnie wprowadzających do tego tematu. Podział na pięć głównych kategorii oraz prosty styl zastosowany przez autora jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z tego poradnika. Dodatkowo w książce znajdziecie sporą ilość zdjęć i grafik, dzięki którym nauka nowych zaklęć stanie się niezwykle przyjemna.

Jeśli więc wciąż nie macie swojego egzemplarza Księgi zaklęć i czarów, to koniecznie się w niego zaopatrzcie, aby jak najszybciej poszerzyć swoją magiczną wiedzę.


A jeśli szukasz innych magicznych poradników to sprawdź Słowiańską wiedźmę i dowiedz się, jakie techniki stosowali nasi przodkowie!

Okładka
9
Treść
9
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Współczesne czarostwo jest tematem, który ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Szerzy się on nie tylko w social mediach, ale również za pomocą literatury. Powstaje coraz więcej poradników mających na celu wprowadzenie osób zainteresowanych do tego tematu. Jednak czy każdy z nich będzie odpowiedni dla..."Księga zaklęć i czarów" Devina Huntera, czyli jak rozpocząć swoją przygodę z magią?

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.