Strona głównaCiekaweKwarantanna, trochę naukowo i trochę po hogwarcku

Kwarantanna, trochę naukowo i trochę po hogwarcku

Aktualna sytuacja w kraju na pewno sprawia wam wiele niedogodności. Brak możliwości wyjścia z domu, spotkań z przyjaciółmi. Jak spędzić ten czas w internecie, jednocześnie ćwicząc mózg? Kwarantanna w domu nie musi być zła. Przekonajcie się.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co zrobić z tak dużą ilością czasu. Na wejściu skreśliliście wyjścia na dwór, na zakupy. Obejrzeliście wszystkie seriale, a gry mogły się już znudzić. Do tego te wszystkie męczące zadania…

W trakcie przeglądania internetu w poszukiwaniu kreatywnego zajęcia, natknęłam się na trzy fantastyczne możliwości:

1. SPACER PEŁEN ZAGADEK

Jedną z nich jest pełna zagadek podróż po magicznym świecie Harry’ego Pottera. Na stronie wbkr.com znajdziecie link, który przeniesie Was do quizu z zagadkami prosto z korytarzy Hogwartu.

Cały projekt stworzyła Sydney Krawiec z biblioteki Peters Township Public Library w USA. Jej celem było umożliwienie zabawy bez wychodzenia z domu. Jak wiecie (lub jeszcze nie), w Londynie otwarto Escape Room wzorowany na przygodach młodego czarodzieja. Niestety, z powodu pandemii, wielu turystów musiało zrezygnować z tej atrakcji, żeby pozostać w domach. I wtedy pojawiła się Sydney wraz z wyjątkowym projektem Hogwarts Digital Escape Room. Co więcej ,całość została stworzona na wzór quizu, a waszym zadaniem jest wymyślenie poprawnej odpowiedzi, która doprowadzi was do końca.

Sam test jest po angielsku i wymaga wiedzy z serii. Bardzo przydatna może okazać się umiejętność logicznego myślenia.

To nie lada gratka dla fanów twórczości J.K Rowling! Podjęłam się wyzwania i specjalnie dla was postanowiłam spróbować przejść przez cały quiz.

Historia opowiedziana przez Sydney jest dość prosta – jesteś uczniem pierwszego roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zostałeś wybrany do swojego wymarzonego domu i zaraz po uczcie udajesz się wraz z nowymi przyjaciółmi do Salonu Wspólnego swojego domu. Gdy wchodzisz do przytulnego pokoju, prefekt domu ogłasza, że ​​musisz wykonać zadanie polegające na budowaniu zespołu, zanim zbytnio zasiedzisz się w swoich nowych komnatach. Mówi ci on o nowej mugolskiej zabawie, w której zamykają innych w pokojach, a ci muszą rozwiązywać zagadki, aby się wydostać – bez magii!

Zostajesz przeniesiony do samego środka gry, skąd musisz się wydostać, polegając tylko na własnej wiedzy i umyśle.

Ogromnie spodobała mi się ta zabawa i z wielką chęcią wam ją polecam.

2. HISTORIA NA WESOŁO

Dla uczniów chcących sprawdzić swoją wiedzę z historii stworzono specjalną platformę grarantanna.pl. Oferuje nam ona quizy wiedzy historycznej z każdego okresu w dziejach Polski. Na portalu znajdziecie piętnaście quizów, a każdy z nich dotyczy danej dynastii lub ważnego okresu dla naszego kraju. Co więcej, twórcy wymyślili różne nagrody dla osób, które zdobędą najwyższe wyniki. Same testy są bardzo ciekawe. Dość proste dla osób, które w jakimś stopniu interesują się historią. Jest to idealna powtórka przed powrotem do szkoły, jak i okazja do zgarnięcia czegoś ciekawego.

Dodatkowo, strona ma do zaproponowania o wiele więcej. Tuż pod quizami, znajdziecie również zagadki wymagające sprawnego oka, propozycje gier RPG czy ogromną liczbę webinarów.

Oczywiście, odwiedziłam tą stronę, aby wypróbować jej możliwości. 

Na samym początku wita nas strona główna z wyjaśnieniem celu projektu. Nieco niżej otrzymujemy listę quizów, których jest piętnaście, a w każdym dziesięć prostych pytań. Zaraz pod nimi czeka zestaw czterdziestu świetnych zagadek. Dalej widnieją propozycje konkursów oraz webinarów, na które serdecznie zapraszamy. Bez wątpienia, warto.

3. DOMOWE LABORATORIUM

Dla głodnych wiedzy i doświadczeń mam do zaproponowania projekty Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, który na swojej stronie udostępnił dużą liczbę projektów oraz doświadczeń. Jak i stworzył wirtualne instrukcje, na przykład jak zadbać o swoje zdrowie w tym trudnym czasie. Na ogromnej liście możecie znaleźć takie pozycje jak eksperymenty, DIY, kurs majsterkowania czy artykuły o astronomii. Wszystko w bardzo kolorowej i wesołej formie.

Jak możecie zauważyć, jeśli tylko macie na to ochotę możliwości na zabawę oraz naukę jest masa. Może wy znacie jakieś kreatywne sposoby spędzania czasu? Podzielcie się nimi z nami.


Jeśli nie wiesz, co robić w domu, kiedy się nudzisz, zobacz na naszą listę!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.