Strona głównaCiekaweList do Świętego Mikołaja – jak i gdzie go wysłać?

List do Świętego Mikołaja – jak i gdzie go wysłać?

List do Świętego Mikołaja to obowiązkowy punkt na świątecznej checkliście! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście (a może nigdy tego nie robiliście?), teraz jest odpowiedni czas na zaadresowanie swojej listy życzeń do jednej z siedzib Mikołaja! Kto wie, może będzie to początek kolejnej pięknej tradycji świątecznej?

List do Świętego Mikołaja od najmłodszych – czy brodacz zna szyfry?

Niewiele osób o tym wie, ale Święty Mikołaj ma swoją siedzibę w Polsce! Ze względu na współpracę Biura Listów do Świętego Mikołaja z Pocztą Polską, nie trzeba wiele, aby korespondencja trafiła w odpowiednie miejsce. Nadawca nie musi nawet umieć pisać – Mikołaj doskonale zna szyfry i wystarczy zaledwie jego wizerunek na kopercie, by listonosz doniósł pismo prosto do jego biura. Treść listu również może być obrazkowa.

list do świętego mikołaja

W miejscu adresata na kopercie wystarczy napisać „Święty Mikołaj” lub zrobić to oficjalnie i zaadresować na:

Biuro Listów do Świętego Mikołaja

Polska Wioska Listów do Świętego Mikołaja

Przystanek Mikołajów

57-215 Srebrna Góra

Pomocnicy w pocie czoła starają się odpowiedzieć na wszystkie listy do Świętego Mikołaja pochodzące z Polski i krajów okolicznych, lecz – jak sami wskazują – listy często nie zawierają znaczka zwrotnego. Aby umożliwić wysłanie odpowiedzi, elfy utworzyły zbiórkę na tę rzecz – jeśli macie ochotę wywołać uśmiechy na twarzach dzieci, zerknijcie koniecznie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @biuro_listow_do_sw_mikolaja

 

Siedziba w Finlandii

Kolejnym punktem, do którego możemy wysłać list do Świętego Mikołaja, jest Finlandia. Jest to najpopularniejsza destynacja nadanej korespondencji – tutaj bowiem przychodzi najwięcej listów – krążą pogłoski, że nawet pół miliona rocznie! Magii temu miejscu dodaje fakt, iż możemy oczekiwać odpowiedzi na wysłane tam pismo wraz z serdecznymi życzeniami prosto z Laponii!

list do świętego mikołaja

Istnieją dwie wersje adresów, na które można nadać świąteczne listy:

  1. Santa Claus

Tähtikuja 1

Rovaniemi 96930

Arctic Circle

Laponia, Finlandia

pisanie listu do Mikołaja

2. Santa Claus

Arctic Circle

96-930 Rovaniemi, Finlandia

List do Świętego Mikołaja na biegun północny

Kolejnym adresem, pod który możemy kierować świąteczną korespondencję, jest Kanada. Nic dziwnego, że mamy tyle możliwości – w końcu Święty Mikołaj jest zapracowanym człowiekiem i na pewno potrzebuje wielu pomocników i przystanków na całym świecie!

Aby list trafił na biegun północny, na kopercie musimy wpisać następujące dane:

Santa Claus

North Pole

H0H 0H0

Kanada

list do mikołaja

Co napisać w liście do Świętego Mikołaja?

To proste! Warto napisać coś o sobie – ile mamy lat, co lubimy robić, co nas zmotywowało do napisania listu. Możemy opowiedzieć o naszej rodzinie, domu, przyjaciołach, zwierzętach. Dobrze jest być szczerym – w końcu dzięki temu Mikołaj lepiej nas pozna i dobierze najodpowiedniejszy podarunek.

Jeśli sami wiemy, co byłoby dla nas najlepszym prezentem, warto o to poprosić. Umotywowanie i uzasadnienie prośby może być niekiedy trudne, zwłaszcza gdy nasze życzenia są nie tylko materialne (w końcu Mikołaj ma magiczną moc!), ale nie jest dobrym nawykiem pomijanie tego punktu. Adresat powinien wiedzieć, dlaczego nasza prośba jest taka ważna i szczególna akurat dla nas!

Dobrze jest się skupić wyłącznie na najpilniejszych i najważniejszych dla nas prośbach – zbyt długa lista prezentów może przytłoczyć nawet Mikołaja! Podczas pisania listu do niego, warto pamiętać o grzecznym tonie – jak do ukochanego dziadka – i słowach podziękowania. Nie można zapomnieć, że wszystko to Mikołaj robi z miłości do ludzi i z własnej woli!

I jeszcze jedno – napisanie takiego listu może być świetną opcją nie tylko dla najmłodszych, ale dla każdego, kto potrzebuje miłości, ciepła i wsparcia. Jeśli zmagacie się z problemami, potrzebujecie słów otuchy lub zwyczajnie chcecie się wygadać, podzielcie się swoimi odczuciami z Mikołajem – może odpowiedź od niego będzie źródłem pociechy na kolejny rok?


Poczujcie magiczny klimat dzięki wybranym przez nas świątecznym filmom na Netflixie 🙂

Ania Kin
Ania Kin
Uparta, samodzielna i niezależna – to ja. Stanowczo przerzucam kolejne kartki książek i szukam niestandardowych tematów, by odkrywać nowe i nieznane. Wciąż szukam swojego miejsca na świecie. Teraz jestem tu, a Ty?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.