Strona głównaFilmŚwiąteczne filmy na Netfliksie – sprawdź, co polecamy!

Świąteczne filmy na Netfliksie – sprawdź, co polecamy!

Zbliża się czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Pieczemy pierniki, szukamy prezentów dla bliskich, ustrajamy domy... i oglądamy świąteczne filmy. W tym zestawieniu wybrałam ciekawe propozycje z Netfliksa – popularne od lat pozycje, a także nowości!

 

1. Świąteczne filmy na Netfliksie – romanse/komedie

Najlepsze święta w życiu (2023)

Zbieg przypadków sprawia, że Charlotte i jej rodzina spędzą Boże Narodzenie z Jackie, dawną przyjaciółką małżeństwa. Charlotte, zawsze zazdrosna o sukcesy koleżanki, postanawia wykorzystać okazję, by sprawdzić, czy życie dawnej znajomej rzeczywiście jest tak idealne.

Holiday (2006)

Iris od trzech lat jest zakochana bez wzajemności w Jasperze. Gdy tuż przed świętami dowiaduje się o jego zaręczynach, jest załamana. Aby zapomnieć o mężczyźnie, bierze udział w tymczasowej wymianie domów. Opuszcza swój domek położony w angielskiej prowincji i wyjeżdża do dużej posiadłości Amandy w Los Angeles. Amanda, zdradzona przez swojego partnera, przeprowadza się z kolei do domu Iris. Czy zmiana otoczenia pozytywnie wpłynie na losy kobiet?

Wierzę w Mikołaja (2022)

Lisa od kilku miesięcy spotyka się z Tomem. Kobieta czuje się naprawdę szczęśliwa, ale ta sielanka wkrótce zostanie przerwana. Gdy dowiaduje się, że jej wybranek uwielbia znienawidzone przez nią święta Bożego Narodzenia, a nawet wierzy… w Świętego Mikołaja, jest pełna wątpliwości, czy ich związek ma przyszłość. 

To właśnie miłość (2003)

W filmie przeplatają się miłosne historie różnorodnych ludzi. Ich perypetie potwierdzają, że miłość niejedno ma imię.

W tym roku mija 20 lat od polskiej premiery To właśnie miłość. Z tej okazji film będzie można ponownie obejrzeć w kinach! Pierwsze seanse już 8 grudnia.

Randki od święta (2020)

Sloane i Jackson to wieczni single, którzy mają dość zgryźliwych komentarzy na swój temat przy okazji rodzinnych spotkań. Postanawiają sobie wzajemnie pomóc – przez rok będą udawać parę podczas różnorodnych przyjęć.

Świąteczne filmy na Netfliksie – sprawdź, co polecamy

Niezapomniane święta (2022)

Sierra Belmont – rozpieszczona dziedziczka – tuż przed świętami traci pamięć w wypadku narciarskim. Trafia pod opiekę właściciela pensjonatu (wdowca) oraz jego córki i matki. Kobieta musi zmierzyć się z dotąd nieznanym, prostym życiem i nauczyć się wykonywania codziennych obowiązków.

Życzliwość na święta (2021)

Jamie Monroe nie czuje klimatu świąt Bożego Narodzenia, odkąd zmarł jej mąż. Przed nadchodzącymi świętami zaczyna jednak zmieniać swoje nastawienie pod wpływem Scotta Morrisa, w którym zakochuje się ze wzajemnością. Na drodze do ich szczęścia staje skrywana przez Jamie tajemnica. Kobieta jest bowiem anonimowym darczyńcą, którego tożsamość pragnie poznać Scott pracujący jako reporter.

Świąteczny rycerz (2019)

Za sprawą czaru rzuconego przez tajemniczą staruszkę, Cole, XIV-wieczny rycerz przenosi się do XXI wieku, aby wypełnić nieokreśloną misję. Na jej wykonanie ma czas do północy w Wigilię.

Zostaje potrącony samochodem przez nauczycielkę, Brooke, która z powodu wyrzutów sumienia postanawia zaopiekować się mężczyzną. Lekarze uznali bowiem, że w wyniku urazu głowy doznał zaniku pamięci. W rzeczywistości Cole jest zdrowy i mówi prawdę o swojej tożsamości – jest rycerzem. Nikt jednak nie wierzy w magię…

Zamiana z księżniczką (2018)

Stacy, cukierniczka z Chicago, bierze udział w Królewskim Bożonarodzeniowym Konkursie Cukierniczym. Przypadkowo poznaje tam księżną Margaret Delacourt, która jak się okazuje, wygląda identycznie jak ona. Arystokratka mająca dość życia na świeczniku, postanawia zamienić się ze Stacy miejscami na dwa dni. Niewinna zamiana wywoła nieoczekiwane skutki.

Film doczekał się kontynuacji: części 2 i 3. Wszystkie dostępne są Netfliksie.


Sprawdź również nasze polecenia świątecznych seriali na Netfliksie.


2. Świąteczne filmy na Netfliksie – familijne

Klaus (2019)

Jesper, leniwy młody listonosz, za karę zostaje przeniesiony na małą, mroźną i pełną marazmu wyspę. Chłopiec ma za zadanie wysłać określoną liczbę listów. Problem w tym, że mieszkańcy wyspy są skłóceni i nikt nie pisze do siebie korespondencji. Jesper, chcąc wypełnić swoje zadanie i jak najszybciej wrócić do domu, nieświadomie zaczyna zmieniać miasteczko na lepsze.

To wzruszająca historia przedstawiająca alternatywne wyjaśnienie istnienia Mikołaja, latających sani czy zwyczaju zawieszania skarpet na kominku. To także film o mocy życzliwości i bezinteresownych, drobnych gestów – idealny dla całej rodziny, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Grinch (2018)

Grinch od lat nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. W tym roku postanawia zniszczyć je wszystkim mieszkańcom Ktosiowa, którzy szczerze uwielbiają Gwiazdkę i związane z nią tradycje. Czy ktoś lub coś jest w stanie poruszyć zgorzkniałe serce Grincha i tym samym uratować święta?

Kronika świąteczna (2018)

W wigilię świąt Bożego Narodzenia rodzeństwo Kate i Teddy postanawia nagrać Świętego Mikołaja. Dzieci skradają się do jego sań i wraz z nim uczestniczą w nieszczęśliwym wypadku. Wspólnymi siłami próbują uratować święta i mimo wielu przeszkód dostarczyć prezenty na czas.

Kronika świąteczna doczekała się części 2.

Chłopiec zwany Gwiazdką (2021)

Nikolas wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć swojego ojca i magiczną krainę elfów, o której opowiadała mu zmarła matka. Wyprawa na zawsze zmieni życie chłopca. Film przepełniony jest magią, nadzieją, wiarą w niemożliwe i siłą dobra.

Święta Angeli (2017, film krótkometrażowy)

Angela kradnie figurkę Jezuska ze żłóbka, ponieważ pragnie ogrzać go w ciepłym domu. Ta decyzja ściąga na jej rodzinę problemy. Wzruszająca historia pokazująca, że to właśnie bliscy są najważniejsi w święta.

Jeśli spodoba Ci się ten film, na Netfliksie znajdziesz jego kontynuację: Święta Angeli 2.

Scrooge. Opowieść wigilijna (2022)

Musicalowa adaptacja słynnej powieści Dickensa. Ebenezer Scrooge to zgorzkniały mężczyzna, który nienawidzi świąt i ludzi. W tę Wigilię nawiedzają go duchy przeszłości, aby uświadomić mu jego okrucieństwo. To dla niego ostania szansa na zmianę postawy i uratowanie własnej duszy.

Rodzina Clausów (2020)

Jules po śmierci taty zaczyna nienawidzić świąt. Nie ma zamiaru ich obchodzić, jednak wszystko zmienia się, gdy odkrywa, że Świętym Mikołajem jest jego chory dziadek. Chłopiec, mimo niechęci, postanawia pomóc w dostarczeniu prezentów dzieciom.

Na Netfliksie dostępna jest także część 2, a od 8 listopada 2023 również część 3.

Dawid i Elfy (2021)

Elf Albert jest znużony ciągłym pracowaniem, przez co zaczyna tracić swoją magiczną moc. Postanawia opuścić krainę Mikołaja i udać się na Ziemię, by czerpać siłę z ludzkiej miłości. Problem w tym, że nie zostaje przyjaźnie przyjęty przez ludzi. Jeśli nie znajdzie sposobu na doładowanie energii, czeka go śmierć. Albertowi pragnie pomóc Dawid, chłopiec, który zaczyna tracić radość świąt z powodu przeprowadzki.


Jeśli masz ochotę obejrzeć świąteczne klasyki, zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych filmów świątecznych.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.