Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzje"Loyal Brave True", czyli Accantus zaskakuje nowym głosem

„Loyal Brave True”, czyli Accantus zaskakuje nowym głosem

Kolejna środa już za nami, a co za tym idzie? Nowa piosenka od Studia Accantus! To właśnie dzięki temu Studiu środa jest moim ulubionym dniem tygodnia. Co dwa tygodnie siedzę jak na szpilkach w oczekiwaniu na nowy film i za każdym razem video przerasta moje wyobrażenia.

Loyal Brave True

Byłam pozytywnie zaskoczona, kiedy zobaczyłam tytuł utworu na dziś. Po przeczytaniu postu na Facebooku Studia myślałam, że tym razem będzie to kolejna piosenka z musicalu SIX, a tu taka niespodzianka.

Utwór jest z najnowszego filmu Mulan produkcji Disneya, który nie oszukujmy się, nie wypadł najlepiej. Oryginał Loyal Brave True jest ciekawy i wzbudza ciekawość słuchacza, ale uważam, że cover Accantusa jest lepszy.

Tłumaczenie

Oficjalną polską wersję piosenki Loyal Brave True możemy przesłuchać w wykonaniu Zuzy Jabłońskiej. Myślałam, że to jest dobre wykonanie, a w przekład Ryszarda Kunca się nie zagłębiałam. Dopiero po przesłuchaniu tego utworu w wykonaniu Patrycji Mizerskiej porównałam tłumaczenia. Różnica jest diametralna i po raz kolejny Dorota Kozielska lepiej wykonała swoją pracę. Aż ciężko uwierzyć, że oficjalne polskie przełożenie jest tak niedopracowane.

Wokal

Patrycja Mizerska śpiewała już w kilku piosenkach Accantusa, ale nigdy solo. To jest jej pierwsze tego typu nagranie i… wow. To jest coś niesamowitego. Kiedy słyszę ją w tle, nie myślę o tym, jaka czai się potęga za tym głosem. W Loyal Brave True Patrycja pokazuje prawdziwą siłę, aż ciarki przechodzą po całym ciele.

Wokalistka perfekcyjnie wchodzi na wysokie tony, bez problemu udaje jej się wyciągnąć trudne dźwięki.

Klimat

Piosenkarka świetnie oddaje emocje piosenki. Powaga bijąca ze śpiewu połączona z tekstem sprawiają, że utwór chce się przesłuchać jeszcze raz i jeszcze raz, i jeszcze raz. Aż ciężko uwierzyć w to, że to nie jest oficjalna wersja.

Sprawy techniczne

Znowu nie mogę się o nic przyczepić. Nagranie wygląda bardzo profesjonalnie. Wideo, audio i montaż są doskonałe. Wszystkie osoby biorące udział przy nagraniu cały czas trzymają wysoki poziom. Ze środy na środę sami podnoszą sobie poprzeczkę, aby w następnym tygodniu ją przeskoczyć.

Podsumowanie

Chciałabym zapomnieć tę piosenkę, żeby przesłuchać ją jeszcze raz „pierwszy raz”. Patrycja Mizerska świetnie odegrała rolę Mulan, przelewając wszystkie uczucia bohaterki. Reszta zespołu sprawiła, że mogliśmy to usłyszeć w takim dobrym wykonaniu.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.