Strona głównaFilm„Lucyfer”, czyli diabeł na wakacjach

„Lucyfer”, czyli diabeł na wakacjach

Imię Lucyfer budzi strach i przywołuje na myśl strasznego diabła strąconego z nieba  do piekła. Postać szatana często pojawia się w kulturze w różnej formie, chociażby jako temat obrazu lub czarny bohater filmu. Jednak Lucyfer złamał tę zasadę – powstał serial, który nie tylko zdobył wysoką oglądalność, ale także podbił serca fanów. Przystojny diabeł na wakacjach w Los Angeles, który rozwiązuje sprawy morderstw oraz zmaga się ze swoją niebiańską naturą? Czego chcieć więcej!

Serial Lucyfer jest adaptacją komiksu stworzonego przez  Neila Gaimana oraz Sama Kietha pod tym samym tytułem. Produkcją zajęła się amerykańska stacja telewizyjna Fox. Wyemitowano trzy sezony, a później prawa do serialu przejął Netflix. Produkcja debiutowała w styczniu 2016 roku jako serial telewizyjny, a od 2019 roku możemy obejrzeć wszystkie sezony na platformie Netflix.

Na początku…

Jako Lucyfer Morningstar występuje Tom Ellis, a w rolę Chloe Decker wciela się Lauren German. Oprócz nich na ekranie możemy zobaczyć m. in. Aimee Garcia, Rachael Harris, D. B. Woodside’a, Kevina Alejandro i Lesley-Ann Brandt.

Serial to połączenie wątku kryminalnego i fantasy. Władca piekieł znudzony swoimi obowiązkami postanawia zrobić sobie wakacje na ziemi. Zaczyna prowadzić klub nocny Lux, który pomaga mu utrzymywać reputację diabła. Nie kryje się ze swoją pozaziemską naturą. Propaguje grzech i otwarcie mówi, kim jest.

Jego rozpustne życie zostaje zakłócone, gdy pojawia się młoda pani detektyw, Chloe. Kobieta intryguje Lucyfera. Nie jest podatna na jego urok, a jej sposób bycia zdaje się być jego przeciwieństwem. Chciałoby się rzec, że przez przypadek ich drogi połączyły się ze sobą. Jednak Luci nie potrafi pozbyć się uczucia, że za wszystkim stoi jego ojciec.

Chloe oraz Lucyfer zostają partnerami i wspólnie rozwiązują sprawy kolejnych morderstw. W międzyczasie nasz diabeł musi zmierzyć się z licznymi niebiańskimi i piekielnymi przeciwnościami, a pani detektyw uporać się ze swoimi wyborami, szczególnie tymi z przeszłości.

Na co dzień towarzyszy im nietuzinkowa paczka przyjaciół: terapeutka Linda, brat Lucyfera – Amenadiel, czy ex Chloe – Dan. Ich historie stanowią wątki poboczne, które znakomicie uzupełniają fabułę serialu.

Ponadto władca piekieł rozbraja swoim usposobieniem, szczerością, stylem, a przede wszystkim brytyjskim akcentem i sposobem, w jaki wymawia słowo detective!

#SaveLucifer

Serial miał grono wiernych fanów, a jego fabuła wciąż się rozwijała, jednak stacja Fox anulowała czwarty sezon. Wzbudziło to oburzenie fanów. Postanowili walczyć o Lucyfera i wkrótce w internecie powstała akcja oznaczona hashtagiem #SaveLucifer. Obsada serialu oraz scenarzyści byli pozytywnie zaskoczeni działaniami w sieci i dołączyli do akcji. Inicjatywa zyskała duży rozgłos, ale Fox wciąż nie zmieniło swojej decyzji. Wkrótce sprawą zainteresował się Netflix. Widząc mobilizację fanów, postanowił uratować serial. W ramach podziękowania jeden z odcinków (odcinek dziewiąty, sezon czwarty) nazwano Save Lucifer.

Sezon piąty

Po premierze sezonu czwartego wszyscy z niecierpliwością czekają na ciąg dalszy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że miał to być finał. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, zdjęcia do ostatniego odcinka sezonu 5 zostały przerwane, a data premiery odłożona. Jednak fani nie mieli wiele czasu na rozpaczanie z tego powodu. Netflix zdradził kilka ciekawostek, m. in. to, iż pojawią się nowa postać, a także odcinek musicalowy. Ponadto ogłoszono, że sezon zostanie podzielony na pół, a pierwsze osiem epizodów pojawi się na platformie 21 sierpnia 2020 o godzinie 9:01, aby fani nie musieli zarywać nocy!

Wnioskując po trailerze, który opublikowano 13 lipca, możemy przygotować się na spore zamieszanie.

To jeszcze nie koniec?

Chociaż oficjalnie nie ogłoszono szóstego sezonu serialu, pojawiło się wiele informacji dotyczących planów na jego realizację. D. B. Woodside poinformował, że wróci na plan w ostatnim sezonie, a Tom Ellis potwierdził słowa poprzednika, mówiąc, że współpraca z nim na planie będzie dla niego przyjemnością.

I chociaż piąty sezon nie pojawił się jeszcze na Netflixie, to wszyscy z ciekawością czytają wszelkie informacje o kolejnych losach ukochanych bohaterów.

To ciekawe!

Warto wiedzieć, że aktorzy bardzo często pomagają przy reżyserowaniu Lucyfera. Do tej pory Kevin Alejandro wyreżyserował dwa odcinki: Once Upon a Time (odcinek dwudziesty szósty, sezon trzeci) oraz Spoiler Alert (odcinek ósmy, sezon piąty). Ponadto Tom Ellis wcielił się w postać Lucyfera w serialu The Flash (odcinek dziewiąty, sezon szósty), a tam mogliśmy zobaczyć go w swoim najlepszym wydaniu.


A jeśli chcesz spróbować czegoś nowego to zajrzyj do musicalu o Hamiltonie.


Źródła: Netflix, Wikipedia, Twitter, Instagram, Facebook

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.