Strona głównaLiteraturaMiłość na sprzedaż - recenzja książki Sandry Robins

Miłość na sprzedaż – recenzja książki Sandry Robins

Młoda kobieta, która nie cofnie się przed niczym. Namiętna książka, w której się zakochacie i poznacie drugą stronę pożądania.

(Przytoczone w tekście cytaty pochodzą z książki „Miłość na sprzedaż” Sandry Robins)

Gdy zależy Ci na szczęściu najbliższej osoby, nie cofniesz się przed niczym.

Fabuła Miłości na sprzedaż

Główny wątek fabularny to poznawanie przez główną bohaterkę czym jest miłość, a zwłaszcza namiętność. Sarah jest studentką farmacji. Pewnego dnia życie rzuca jej kłodę pod nogi – musi zrobić wszystko, by zdobyć pieniądze na opłacenie domu opieki dla schorowanej babci. Zatrudnia się w agencji towarzyskiej, myśląc, że w ten sposób zarobi dużą sumę w krótkim czasie. Niewinna, nieśmiała kobieta podpisuje kontrakt pod przymusem, kiedy tak naprawdę nie jest gotowa na ten desperacki krok.

Sarah poznaje swojego pierwszego klienta, Alexa. Czarujący, intrygujący, a nawet tajemniczy mężczyzna zaciekawił młodą kobietę swoją postacią i tym, że wie o niej wszystko. Dziewczyna wkrótce dostaje swoje pierwsze zlecenie – musi się udać na kolację. Gdy tam dociera, okazuje się, że za zaproszeniem stoi Alex. Ich relacja rozwija się od niewinnej kolacji, przez spotkanie w parku, luźne rozmowy oraz kilka niezobowiązujących schadzek, aż do pewnej intrygującej przysługi – mężczyzna potrzebuje jej jako partnerki do spędzenia weekendu z rodziną Alexa.

Wyjazd do domu rodzinnego Alexa nie wróży nic dobrego. Sarah poznaje tam jego brata, Borysa. Okazuje się, że ta dwójka już się wcześniej spotkała w dość zaskakujących okolicznościach. Sarah i Alex zaczynają udawać przy rodzicach szczęśliwą parę, niestety jego brat wyczuwa, że nie wszystko w tej relacji jest takie, jak chcą ją przedstawić bohaterowie. To tutaj tak naprawdę kobieta pozna, czym są namiętność i pożądanie. Jednak z którym z braci doświadczy tych emocji – tajemniczym Borysem czy Alexem?

— No cóż, mam pewien problem, a ty możesz mi pomóc.

— Alan znał moją historię i wspierał mnie jak mógł. U niego też już miałam dług i nawet gdyby nalegał, nie wzięłabym od niego już ani grosza więcej.

— Wiem, jak zarobić dużo kasy w krótkim czasie, ale jest jeden szczegół, który mi przeszkadza.

— Pozbędziemy się go — powiedział z lekkim rozbawieniem.

— Moje dziewictwo — wypaliłam bez zastanowienia. Uniósł dłonie w geście protestu.

— Ooo nie, na to mnie nie namówisz! Sama sobie będziesz musiała z tym poradzić.

Moja opinia

Pierwsze spojrzenie na Miłość na sprzedaż napawa pewnym sceptyzmem, mimo że okładka jest intrygująca, podobnie jak opis. Wręcz zachęcają do przygotowania filiżanki herbaty i zanurzenia w świat Sarah. Książka wywiera ciekawy wachlarz emocji – od smutku przez szczęście, namiętność, aż po przyjemne ciepło na sercu.

Fabuła niemal cały czas trzyma nas w niepewności, aż do samego końca możemy jedynie spekulować, co się wydarzy. Wiele momentów mnie całkowicie zaskoczyło, ale znalazło się też kilka chwil, kiedy miałam ochotę potrząsnąć bohaterką. Sarah jest rezolutna i inteligentna, jednak miejscami jej decyzje i zachowania przyprawiają o zawrót głowy.

Zaś o Borysie i Aleksie niewiele nam wiadomo. Obaj są bardzo skryci i tajemniczy, co pozwala powieści trzymać nas w napięciu i jeszcze bardziej zachęca do dalszej lektury.

Warto zwrócić również uwagę na pióro autorki, które jest lekkie, a język bardzo przystępny. Proste, młodzieżowe słownictwo pozwala nam bez trudności wciągnąć się w lekturę. Dodatkowo klimat – równie namiętny i gorący jak fabuła – sprawia, że pochłaniamy historię bez wytchnienia.

Podsumowanie

Miłość na sprzedaż to gorąca, intrygująca książka, którą czyta się z lekkością. Czytelnik, gdy wchodzi w świat głównej bohaterki, nie może się od tego oderwać – akcja, uniesienia miłosne oraz pożądanie oplatają jak sidła, które wciągnęły książkową parę.

Ocena: 9/10


Recenzja książki o toksycznym związku.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

2 Komentarze

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.