Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #2

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #2

Muzyczne podsumowanie tygodnia pełne wspomnień? W dzisiejszym zestawieniu odnajdziesz w sobie wewnętrzne dziecko i zgubioną motywację. Koniecznie sprawdź, z jakimi utworami należy zakończyć styczeń! 

Odkąd pamiętam, miałam problem z czasem i jego organizacją. Często zdawało mi się, że terminy mnie nie gonią, mogę sobie pospać albo bez przeszkód i zmartwień oglądnąć kolejny odcinek serialu. Jakie to frustrujące, gdy okazało się, że dni i tygodnie lecą jak szalone – ledwo zaczynasz podstawówkę, a już czeka cię dorosłe życie. 

To muzyczne podsumowanie tygodnia dedykuję zarówno starszym, którzy chcą poczuć smak dzieciństwa, jak i młodszym, aby zatrzymali się i cieszyli chwilą. 

PIOSENKA TYGODNIA 

Piosenką tygodnia zostaje niezaprzeczalnie 100 dni do matury od Maty. Przyznam szczerze, że absolutnie nie gustuję w muzyce polskich wykonawców, tym bardziej w rapie, ale grzechem byłoby nie umieścić tego utworu w tygodniowym zestawieniu, ze względu na tekst, jak i sam tytuł, które przecież oddają dzisiejszą sytuację polskich maturzystów. 

Drodzy maturzyści, ucząc się nie zapomnijcie, że osiągnięcie mniejsze efekty, jeśli będziecie niewyspani i zmęczeni. Planujcie swoje powtórki z głową, a w trakcie odpoczynku posłuchajcie koniecznie tej nuty, by trochę wyluzować. Wbrew pozorom do matury macie jeszcze trochę czasu, a jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możecie ją poprawić!

PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI – ROK 2012

Ostatnio coraz częściej słucham utworów, które pochodzą z seriali z mojego dzieciństwa. Zazwyczaj włączam je sobie w tle, kiedy coś robię, bo mają skoczną linię melodyczną i mogę do nich pośpiewać. 

Gdy pisałam notatki z biologii (mięczaki, swoją drogą, to ciekawe stworzenia), słuchałam właśnie Make It Shine, tytułowej piosenki z serialu Victoria znaczy zwycięstwo, który emitowano na kanale Nickelodeon i który można spotkać w serwisie Netflix. 

Będąc dzieckiem, raczej nie zwracałam uwagi na teksty piosenek, szczególnie jeśli były w obcym języku. Jednak Bóg mi świadkiem, że gdy skupiłam się na słowach wspomnianego wyżej utworu, poczułam, jakbym dostała kapciem w twarz, bo usłyszałam to, czego najbardziej w tamtej chwili potrzebowałam. 

Nie bój się spełniać swoich marzeń

Nigdy nie zbledniesz

Będziesz główną atrakcją

Nie fantazją

Jeśli brakuje ci motywacji do działania, dobrych słów i wsparcia, koniecznie przesłuchaj Make It Shine i podążaj za głosem Victorii Justice. Ty też możesz zabłysnąć i zostać zwycięzcą! 

 

Hiszpański jest jednym z moich ulubionych języków. Uwielbiam hiszpańską muzykę, choć nie rozumiem z niej ani słowa. Od premiery serialu Violetta minęło już prawie dziesięć lat, ale tekst piosenki En Mi Mundo wciąż nie opuszcza mojej głowy! 

Teraz, gdy jestem już bardziej świadoma, a muzyka ma szczególne miejsce w moim sercu, sprawdziłam tłumaczenie także i tego utworu. 

Jednak wiem 

Nie należy marnować czasu

Myślę, że nie zdaję sobie z tego sprawy

i rozważam to na 1001 sposobów

Moje wątpliwości mnie zmęczyły

Już nie będę czekać


Moi drodzy, nie bójcie się podejmować odważnych decyzji i nie marnujcie czasu na rzeczy, które nie sprawiają wam radości. Weźcie wszystko w swoje ręce i nie czekajcie, aż dopadnie was starość. Spełniajcie marzenia, zdobywajcie góry, bo życie macie tylko jedno! 

OKRĄGŁA ROCZNICA 

Rok temu, 31 stycznia, swoją premierę miał album Walls. Louis Tomlinson pobłogosławił nas swoim anielskim głosem i podzielił swoimi jakże szczerymi i chwytającymi za serce tekstami. 

W tym tygodniu debiutancki krążek Tomlinsona uzyskał równe 350 milionów odtworzeń na Spotify, z czego fani na pewno nie mogą być bardziej dumni. 

Jeśli nie znacie twórczości Louisa, serdecznie zapraszam was do zapoznania się z jego stylem i muzyką. Poniżej możecie usłyszeć Only the Brave, która w fandomie uchodzi za coś w rodzaju hymnu, ważnego, miłosnego manifestu. W 2021 roku bądźcie odważni również w miłości!

ZANIM STOPNIEJE ŚNIEG…

W tym tygodniu nie było czasu na obijanie się. Choć na lekcjach online z wychowania fizycznego ciężko cokolwiek zrobić, nasza nauczycielka znalazła nam zajęcie. Jakiej aktywności fizycznej można podjąć się zimą? Lepienie bałwana będzie świetnym sposobem na spędzenie popołudnia i przywoła na myśl wiele wspomnień z dzieciństwa. 

Finally Free od Nialla Horana to piosenka, która znalazła się w animowanej bajce pt. Mała Stopa. Linia melodyczna tego utworu całkowicie mnie oczarowała swoją lekkością i energicznym wydźwiękiem. Dzięki temu utworowi znajdziecie w sobie młodego ducha i przypomnicie, jak wspaniale było być kiedyś dzieckiem.

Myślę, że nastrój tej piosenki idealnie odzwierciedla zabawy na śniegu i z pewnością puszczenie jej w tle podczas śnieżnej bitwy byłoby świetnym wyborem. 

Jesteśmy ciekawi, jak wygląda wasze muzyczne podsumowanie tygodnia kończące styczeń. Koniecznie się nim z nami podzielcie! 


Jeśli tęsknisz za dzieciństwem, to coś dla ciebie – 5 NAJLEPSZYCH BAJEK DZIECIŃSTWA.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.