Strona głównaFilm5 najlepszych bajek dzieciństwa

5 najlepszych bajek dzieciństwa

Dzieciństwo to słowo, które w znacznej mierze kojarzy nam się z beztroskimi zabawami na podwórku. Niezależnie od pory roku, każdy z nas chciał wyjść z domu, aby spędzić radośnie czas z przyjaciółmi. Gdy jednak koledzy nie mogli grać z nami w najwymyślniejsze zabawy, a na dworze padał nieustannie deszcz, pozostawało nam jedynie pozostanie w domu. Większości z nas poprawiały wtedy humor bajki. Oto 5 najlepszych bajek dzieciństwa!

1. Fineasz i Ferb

Fineasz i Ferb
kadr z serialu Fineasz i Ferb

Fineasz i Ferb to bajka, która kojarzy nam się najbardziej z wakacjami. Odpoczynkiem od szkoły i zabawą całymi dniami. Dwóch braci każdego wolnego dnia buduje nowe wynalazki, począwszy od ulepszania samochodów po wehikuł czasu. Fretka – ich starsza siostra, codziennie próbuje pokazać rodzicom projekty, które wcielają w życie jej młodsi bracia. Niestety w każdym odcinku projekty Fineasza i Ferba znikają. Rudowłosej dziewczynie nie pozostaje nic innego, jak skarżyć na rodzeństwo w kolejnych dniach.

Pomiędzy przygodami rodzeństwa, przyglądamy się także tajnikom pracy ich zwierzątka – Pepe Pana Dziobaka. Pracuje on w tajnej agencji, zapobiegając najgorszym zbrodniom. Największym wrogiem Dziobaka jest Heinz Dundersztyc, który poprzez przeróżne swoje „inatory” próbuje zawładnąć okręgiem trzech stanów! Pomimo złych zamiarów, wykazuje się niezwykłą wyobraźnią w tworzeniu złowieszczych planów.

Jest to idealna bajka na budowanie wyobraźni u najmłodszych podopiecznych, co kwalifikuje ją jako jedna z najlepszych 5 bajek z dzieciństwa!

2. Avatar: Legenda Aanga

Avatar
kadr z serialu Avatar: Legenda Aanga

12-letni chłopiec żyje w świecie, w którym wiele ludzi posiada niesamowite zdolności – władają jednym z czterech żywiołów: wodą, ogniem, ziemią lub powietrzem. Chłopiec okazuje się jednak wyjątkowy i potrafi zawładnąć wszystkimi czterema. Taka osoba nazywana jest Awatarem. Podczas swojej historii nad nauką opanowywania wszystkich mocy, Aang wraz z przyjaciółmi i rodziną musi uratować wiele istnień. Tylko on jest w stanie ocalić niewinnych mieszkańców.

Powyższa bajka z dzieciństwa uczy z pewnością lojalności oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Wiemy od Aanga, że nawet jeśli coś nie wychodzi nam za pierwszym razem, nie należy się nigdy poddawać!

3. W.I.T.C.H. Czarodziejki

WITCH
kadr z serialu W.I.T.C.H.

W.I.T.C.H. to serial animowany dla dzieci, stworzony na podstawie włoskiego komiksu. Pięć przyjaciółek: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay zostaje obdarzonych niezwykłymi mocami. Ich zadaniem jest bronienie wszechświata przed złem. Pomimo tak dużej odpowiedzialności, która spoczywa na ich barkach, czarodziejki dają radę pogodzić ze sobą niezwykłą misję wraz z codziennym życiem w szkole. Dzięki wzajemnemu wsparciu chronią wszechświat, narażając przy tym swoje życie.

W.I.T.C.H. Czarodziejki to idealna bajka dla najmłodszych. Dzięki głównemu wątkowi przyjaźni dzieci uczą się o tym, jak ważna jest lojalność wobec najbliższych.

Czytaj także: NAJLEPSZE KRESKÓWKI Z DZIECIŃSTWA, DO KTÓRYCH WRÓCISZ ZE SWOIM DZIECKIEM

4. Odlotowe agentki

Odlotowe agentki
kadr z serialu Odlotowe agentki

Osobiście Odlotowe agentki to moja ulubiona bajka dzieciństwa. Trzy przyjaciółki – Sam, Clover oraz Alex chodzą do liceum. W przerwach pomiędzy szkolnymi oraz sercowymi problemami pracują w tajnej agencji, której szefem jest przesympatyczny, starszy mężczyzna – Jerry. Z pomocą wymyślnych wynalazków, jak laser w szmince, chronią kraj przed złoczyńcami. Zdarza się, że przez to opuszczają czasami lekcje. Jednak nigdy nie zrezygnowałyby z bycia tajnymi agentkami.

Jedną z głównych wartości, jakich można nauczyć się z pomocą temu animowanemu serialowi, jest olbrzymie znaczenie przyjaźni w naszym życiu. Ta bajka dzieciństwa spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym!

5. Pokemon

Pokemon
kadr z serialu Pokemon

Pokemon to japońska, animowana bajka, opowiadająca o przygodach młodego chłopca – Asha, który wyrusza w świat wraz ze swoim małym przyjacielem – Pikatchu. Jest to stworzenie, posiadające elektryczne zdolności, jak porażenie piorunem. Każdy z rodzajów pokemonów jest unikatowy na swój sposób. Różnią się nie tylko pod względem umiejętności, ale także kształtem, rozmiarem i nawet osobowością! Chłopiec przemierza świat, chcąc być najlepszym trenerem Pokemon na świecie, przeżywając najróżniejsze przygody z nowymi przyjaciółmi.

Ta bajka dzieciństwa nie tylko posiada rozwiniętą fabułę, ale także mnóstwo bohaterów, którzy od razu przyciągają wzrok młodszych i starszych!


A jeśli wolicie obejrzeć rodzinnie animowany film, to zachęcamy do Odlotu!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.