Strona głównaFilmNajlepsze filmy dziecięce i młodzieżowe. Sprawdzamy tytuły filmów, które pokochały dzieci

Najlepsze filmy dziecięce i młodzieżowe. Sprawdzamy tytuły filmów, które pokochały dzieci

Kto z nas jako dziecko nie miał swojego ulubionego filmu? Zarówno książki, jak i obrazy filmowe potrafią niezwykle wciągnąć i rozpalić wyobraźnie młodego człowieka. Będąc dziećmi, potrafimy totalnie zatopić się w historii, którą oglądamy na ekranie, a do wielu tytułów wracamy nawet po kilka razy. Co roku powstaje wiele produkcji filmowych skierowanych do najmłodszych, jednak tylko niektóre zapisują się na stałe w zbiorowej pamięci i nawet po latach kolejne pokolenia chętnie do nich wracają. Jakie filmy naprawdę pokochały dzieci?

artykuł sponsorowany

Filmy dla dzieci i młodzieży – co warto oglądać?

Do pewnego momentu to rodzice decydują o tym, co oglądają ich dzieci. Z czasem jednak mamy coraz mniejszy wpływ na treści, które docierają do naszych latorośli, jednak nie można rezygnować z podsuwania im książek i filmów, które są naszym zdaniem wartościowe. Jako dorośli powinniśmy również interesować się tym, co chętnie oglądają nasze dzieci i rozmawiać z nimi na ten temat. Idealnie byłoby, gdyby tytuły filmowe dla dzieci zawsze niosły ze sobą jakąś wartość, były nie tylko wciągające, ale jednocześnie edukacyjne. Kino to jednak przede wszystkim rozrywka, dlatego zaproponujemy Wam dzisiaj produkcje, które stanowią rozrywkę w najlepszym wydaniu. Oczywiście wartych uwagi filmów jest znacznie więcej, najlepsze filmy dla dzieci podglądniesz też na www.botaak.pl.

Najlepsze filmy dziecięce i młodzieżowe

Niektórzy z zapartym tchem śledzą wszelkie kinowe nowości, inni wolą z sentymentem wracać do ulubionych tytułów, nawet jeśli okazują się starsze od nich samych. Godne uwagi tytuły to zarówno bajki, jak i filmy. Spośród najlepszych naszym zdaniem wybraliśmy 5 produkcji, o których na pewno każdy przynajmniej słyszał.

 • Król lew (1994)
  Trudno uwierzyć, że ta produkcja już niebawem będzie miała 30 lat. W 2019 roku powstała nowa wersja, zrealizowana nowoczesną techniką, dzięki czemu w płaszczyźnie wizualnej wygląda jak film nagrywany przy udziale prawdziwych zwierząt. Historia Simby niezmiennie wzrusza kolejne pokolenia, a powstanie remake’u pokazuje, że jest ponadczasowa.
 • Shrek (2001)
  Do tej pory powstały już 4 części głównej serii przygód sympatycznego ogra i kilka pobocznych produkcji. Pierwsza z nich osiągnęła niesamowity sukces, czego dowodem jest przyznanie jej Oskara dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego. Jest to propozycja dla całej rodziny i gwarantujemy, że każdy bez względu na wiek będzie się dobrze bawił.
 • Harry Potter i kamień filozoficzny (2001)
  Harry Potter stał się już ważną częścią popkultury, dzieci na całym świecie zaczytują się w książkach opowiadających o jego przygodach, a filmy nakręcone na podstawie prozy J.K. Rowling przyciągnęły przed ekrany miliony widzów. Aktorzy wcielający się w role głównych bohaterów są już dorośli, jednak w dalszym ciągu kojarzą się bardzo mocno z magicznym światem Harry’ego Pottera. Nie mamy wątpliwości, że filmy z tej serii bardzo mocno przykują uwagę zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.
 • Alicja w krainie czarów (2010)
  W tym filmie znajdziemy nie tylko ciekawą historię opartą na powieści Lewisa Carrolla, ale również plejadę świetnych aktorów, ciekawe efekty specjalne i wspaniałe kostiumy. Następna pozycja, która może przypaść do gustu osobom w różnym wieku.
 • Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (2005)
  To kolejna w naszym zestawieniu seria filmów stworzona na podstawie książek. Tym razem autorem jest C.S. Lewis. Można pokusić się o wniosek, że ekranizacje uznanych książek dla dzieci i młodzieży mają ogromny potencjał i bardzo często okazują się sukcesem. Opowieści z Narnii to produkcja utrzymana w konwencji fantasy, przedstawia nie tylko niezwykle wciągającą historię, ale jednocześnie przekazuje wiele pozytywnych wartości.

Najlepsze filmy dziecięce i młodzieżowe zostały wybrane przez botaak.pl

Czytaj także: NAJLEPSZE FILMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA SPECJALNE OKAZJE

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.