Netflix chce uniemożliwić współdzielenie konta. Trwają testy!

Współdzielone konta to praktyka powszechnie stosowana przez chociażby znajomych, którzy wspólnie składają się na jedno konto Netfliksa – formalnie opłacane przez tylko jednego użytkownika. Ta forma subskrypcji przynosi spółce duże straty finansowe, toteż Netflix zamierza wziąć się za odbiorców, korzystających z danych logowania innych osób.

W najwyższym planie Netflix umożliwia oglądanie filmów i seriali aż na czterech urządzeniach jednocześnie i tworzenie pięciu profili z personalizacją wideo.

Netflix współdzielenie konta – czy stanie się to niemożliwe?

Portal GammaWire.com podaje, że Netflix na razie testuje rozwiązanie, które polega na informowaniu części użytkowników o nadużywaniu dostępu do platformy streamingowej. Nie ustalono, na podstawie jakich danych system wykrywa działanie – można założyć, że odbywa się to poprzez identyfikację adresu IP.

Później pojawia się komunikat o możliwości testowania oferty za darmo przez 30 dni lub zweryfikowania istniejącego już konta. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, Netflix wysyła kod weryfikacyjny w wiadomości SMS lub email – można wybrać dogodną opcję.

Czytaj również: „LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI” ZACKA SNYDERA – FILM PRZEDPREMIEROWO WYCIEKŁ NA HBO MAX

Choć zarząd spółki już wcześniej zdawał sobie sprawę z problemu, wprowadzane zabezpieczenia łatwo było je po prostu ominąć.

Netflix ze spadkiem pozycji

Przy okazji warto wspomnieć, że Netflix nie jest już liderem na polskim rynku platform streamingowych. Według raportu z badania Gemius/PBI dla serwisu Wirtualnemedia.pl pierwsze miejsce zajmuje teraz Player i wyprzedza Netfliksa o ponad 100 tysięcy użytkowników.


Źródło tematu głównego: GammaWire.com

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię