Strona głównaFilmNetflix chce uniemożliwić współdzielenie konta. Trwają testy!

Netflix chce uniemożliwić współdzielenie konta. Trwają testy!

Współdzielone konta to praktyka powszechnie stosowana przez chociażby znajomych, którzy wspólnie składają się na jedno konto Netfliksa – formalnie opłacane przez tylko jednego użytkownika. Ta forma subskrypcji przynosi spółce duże straty finansowe, toteż Netflix zamierza wziąć się za odbiorców, korzystających z danych logowania innych osób.

W najwyższym planie Netflix umożliwia oglądanie filmów i seriali aż na czterech urządzeniach jednocześnie i tworzenie pięciu profili z personalizacją wideo.

Netflix współdzielenie konta – czy stanie się to niemożliwe?

Portal GammaWire.com podaje, że Netflix na razie testuje rozwiązanie, które polega na informowaniu części użytkowników o nadużywaniu dostępu do platformy streamingowej. Nie ustalono, na podstawie jakich danych system wykrywa działanie – można założyć, że odbywa się to poprzez identyfikację adresu IP.

Później pojawia się komunikat o możliwości testowania oferty za darmo przez 30 dni lub zweryfikowania istniejącego już konta. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, Netflix wysyła kod weryfikacyjny w wiadomości SMS lub email – można wybrać dogodną opcję.

Czytaj również: „LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI” ZACKA SNYDERA – FILM PRZEDPREMIEROWO WYCIEKŁ NA HBO MAX

Choć zarząd spółki już wcześniej zdawał sobie sprawę z problemu, wprowadzane zabezpieczenia łatwo było je po prostu ominąć.

Netflix ze spadkiem pozycji

Przy okazji warto wspomnieć, że Netflix nie jest już liderem na polskim rynku platform streamingowych. Według raportu z badania Gemius/PBI dla serwisu Wirtualnemedia.pl pierwsze miejsce zajmuje teraz Player i wyprzedza Netfliksa o ponad 100 tysięcy użytkowników.


Źródło tematu głównego: GammaWire.com

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.