Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeZnamy nowy hymn Męskiego Grania. Będzie kolejny hit?

Znamy nowy hymn Męskiego Grania. Będzie kolejny hit?

Już po raz czternasty Męskie Granie zawita do największych polskich miast. Start festiwalu zaplanowany jest na 16-17 czerwca w Szczecinie, finał jak zwykle w Żywcu - 25-26 sierpnia. Jak co roku, powstał specjalny utwór promujący wydarzenie. Hymn Męskiego Grania wykonują tym razem Mrozu, Igo i Vito Bambino. Czy będzie przebojem tego lata?

MĘSKIE GRANIE – EWOLUCJA FESTIWALU

Męskie Granie zdążyło się już zadomowić na festiwalowej mapie naszego kraju. Od kiedy w 2010 r. ruszyła pierwsza edycja imprezy, wiele się zmieniło i od przynajmniej kilku lat to jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju.

Podstawowym założeniem festiwalu jest to, że występują na nim wyłącznie polscy artyści. I tylko początkowo były to męskie składy, od dłuższego czasu nazwę wydarzenia możemy traktować jedynie symbolicznie. Każda edycja ma też swojego dyrektora artystycznego. W tym roku szefem muzycznym wydarzenia został Michał „Fox” Król. Począwszy od 2014 r. powoływany jest też specjalny zespół Męskie Granie Orkiestra. Na koniec koncertowego setu ten wyjątkowy skład wykonuje specjalnie zaaranżowane klasyki rodzimego rocka, popu, a nawet hip-hopu.

HYMN MĘSKIEGO GRANIA 2023 – TRZY GORĄCE NAZWISKA

Zawsze w przypadku nowej edycji festiwalu czekamy nie tylko na zestaw artystów mających wystąpić w poszczególnych miastach. Swoistą wisienką na torcie od zawsze jest hymn Męskiego Grania. W tym roku pierwsze skrzypce w wykonaniu tego specjalnego utworu grają Igo, Vito Bambino i debiutujący w tej roli Mrozu – niedawny zdobywca czterech Fryderyków. To z pewnością jedne z najgorętszych nazwisk polskiej sceny pop w ostatnim czasie. Zresztą twórcy festiwalu przyzwyczaili nas do obsadzania w tej roli wschodzących gwiazd muzyki.

Dziś w południe poznaliśmy nowy hymn Męskiego Grania. Czy okaże się przebojem na miarę Początku z 2018 r. w wykonaniu Zalewskiego, Korteza i Dawida Podsiadło? Czy dorówna popularnością utworowi sprzed dwóch lat I Ciebie też, bardzo? Możecie przekonać się sami – oto utwór Supermoce:

Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej tanecznych hymnów Męskiego Grania, jakie do tej pory powstały. Podobnie określił ten utwór Piotr Stelmach, zapowiadając go na antenie Radia 357. Do tego mamy bardzo melodyjny, wpadający w ucho refren z mocno wybijającymi się tytułowymi „supermocami”. Bez wątpienia jest to materiał na przebój nadchodzących wakacji, nie tylko podczas festiwalowych koncertów. Czy tak się stanie? Niedługo się przekonamy.

KTO JESZCZE WYSTĄPI NA TEGOROCZNYM MĘSKIM GRANIU?

Męskie Granie oferuje nam obecnie muzyczną podróż przez cały przekrój najciekawszych rodzimych artystów. Headlinerami tegorocznej trasy, poza trzema wykonawcami hymnu, zostali Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski oraz The Dumplings. W specjalnych projektach wystąpią Kayah & Bregović. Niezwykle ciekawie zapowiada się wydarzenie Paktofonika: Retrospekcje, a także specjalny set w wykonaniu Nosowskiej i Króla w ramach Męskie Granie Przestawia.

Festiwal zawita w tym roku do siedmiu miast i podobnie jak poprzednio będzie to dwudniowa edycja w dniach piątek-sobota.

Koncertowe szaleństwo rozpocznie się już 16-17 czerwca w Szczecinie, kolejno odwiedzając Poznań, Warszawę, Gdańsk, Kraków i Wrocław. Finał zaplanowany na 25-26 sierpnia odbędzie się jak zawsze w Żywcu.

Szczegółowe informacje na temat artystów i poszczególnych wydarzeń festiwalu, a także informacje o biletach (ostatnia pula pojawi się już 18 maja) znajdziecie na stronie festiwalu.


Źródło: meskiegranie.pl

Muzyka jest Twoją pasją? Koniecznie sprawdź naszą relację z koncertu Harry’ego Stylesa.

 

 

 

Piotr Slyszynski
Piotr Slyszynski
Copywriter, korektor, fan muzyki, planszówek i języka polskiego :)
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.