Nowy serial HBO „Pozłacany wiek” już dostępny!

Kolejna produkcja HBO pt. Pozłacany wiek już od 25 stycznia 2022 roku jest dostępna na platformie! W rolach głównych wystąpiły Cynthia Nixon i Christine Baranski.

Dziewięć odcinków serialu HBO Pozłacany wiek zostało wyreżyserowanych na podstawie scenariusza napisanego przez Juliana Fellowesa oraz Sonję Warfield. Produkcja opowiada o amerykańskim okresie wielkich bogactw – tych zdobytych i utraconych – i jest dostępna na platformie już od 25 stycznia 2022 roku.

Pozłacany wiek
Kadr z serialu „Pozłacany wiek”

HISTORIA

Tak zwany „pozłacany wiek” uznaje się za czas ogromnych rewolucji gospodarczych w Ameryce i idących za nimi rozmaitych konfliktów. Spory tworzyły się głównie między zwolennikami starych systemów oraz ludźmi wierzącymi w ideę nowoczesnych rozwiązań. Epoka ta trwała od zakończenia wojny secesyjnej do rozpoczęcia wojny amerykańsko-hiszpańskiej w roku 1898.

Przeczytaj również: „Skandal w brytyjskim stylu” już 1 stycznia w HBO GO!

FABUŁA SERIALU

Akcja rozpoczyna się w 1882 roku. Po śmierci ojca młoda Brook (Louisa Jacobson) przeprowadza się z malowniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, gdzie ma zamieszkać ze swoimi bogatymi ciotkami (Christine Baranski oraz Cynthia Nixon). Spędzając czas z młodą pisarką – Peggy Scott (Denée Benton) – Brook zostaje uwikłana w pewien konflikt interesów. Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności dziewczyna dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać własnej drogi?

OBSADA

W serialu kostiumowym wystąpili m.in. Carrie Coon, Morgan Spector, Denée Benton, Louisa Jacobson, Taissa Farmiga, Blake Ritson, Simon Jones, Harry Richardson, Thomas Cocquerel, Jack Gilpin oraz Cynthia Nixon i Christine Baranski. Każda z tych osób tchnęła życie w bohatera, co nadało produkcji nadzwyczajny urok i dynamizm.

Pozłacany wiek
Kadr z serialu „Pozłacany wiek”

TWÓRCY

Pozłacany wiek został stworzony przez Juliana Fellowesa znanego z reżyserii serialu Downton Abbey. Pełni on obowiązki scenarzysty i producenta wykonawczego razem z Garethem Neame’em, Sonją Warfield i Davidem Crockettem. Za reżyserię odpowiadają Michael Engler oraz Salli Richardson-Whitfield. Serial jest koprodukcją HBO oraz Universal Television, oddziału Universal Studio Group.

Pozłacany wiek
Kadr z serialu „Pozłacany wiek”

Interesujesz się produkcjami HBO lub HBO GO? Koniecznie sprawdź nowości, które dla Ciebie mamy!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię