Strona głównaFilmNowy serial HBO „Pozłacany wiek” już dostępny!

Nowy serial HBO „Pozłacany wiek” już dostępny!

Kolejna produkcja HBO pt. Pozłacany wiek już od 25 stycznia 2022 roku jest dostępna na platformie! W rolach głównych wystąpiły Cynthia Nixon i Christine Baranski.

Dziewięć odcinków serialu HBO Pozłacany wiek zostało wyreżyserowanych na podstawie scenariusza napisanego przez Juliana Fellowesa oraz Sonję Warfield. Produkcja opowiada o amerykańskim okresie wielkich bogactw – tych zdobytych i utraconych – i jest dostępna na platformie już od 25 stycznia 2022 roku.

Pozłacany wiek
Kadr z serialu „Pozłacany wiek”

HISTORIA

Tak zwany „pozłacany wiek” uznaje się za czas ogromnych rewolucji gospodarczych w Ameryce i idących za nimi rozmaitych konfliktów. Spory tworzyły się głównie między zwolennikami starych systemów oraz ludźmi wierzącymi w ideę nowoczesnych rozwiązań. Epoka ta trwała od zakończenia wojny secesyjnej do rozpoczęcia wojny amerykańsko-hiszpańskiej w roku 1898.

Przeczytaj również: „Skandal w brytyjskim stylu” już 1 stycznia w HBO GO!

FABUŁA SERIALU

Akcja rozpoczyna się w 1882 roku. Po śmierci ojca młoda Brook (Louisa Jacobson) przeprowadza się z malowniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, gdzie ma zamieszkać ze swoimi bogatymi ciotkami (Christine Baranski oraz Cynthia Nixon). Spędzając czas z młodą pisarką – Peggy Scott (Denée Benton) – Brook zostaje uwikłana w pewien konflikt interesów. Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności dziewczyna dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać własnej drogi?

OBSADA

W serialu kostiumowym wystąpili m.in. Carrie Coon, Morgan Spector, Denée Benton, Louisa Jacobson, Taissa Farmiga, Blake Ritson, Simon Jones, Harry Richardson, Thomas Cocquerel, Jack Gilpin oraz Cynthia Nixon i Christine Baranski. Każda z tych osób tchnęła życie w bohatera, co nadało produkcji nadzwyczajny urok i dynamizm.

Pozłacany wiek
Kadr z serialu „Pozłacany wiek”

TWÓRCY

Pozłacany wiek został stworzony przez Juliana Fellowesa znanego z reżyserii serialu Downton Abbey. Pełni on obowiązki scenarzysty i producenta wykonawczego razem z Garethem Neame’em, Sonją Warfield i Davidem Crockettem. Za reżyserię odpowiadają Michael Engler oraz Salli Richardson-Whitfield. Serial jest koprodukcją HBO oraz Universal Television, oddziału Universal Studio Group.

Pozłacany wiek
Kadr z serialu „Pozłacany wiek”

Interesujesz się produkcjami HBO lub HBO GO? Koniecznie sprawdź nowości, które dla Ciebie mamy!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light...
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.