Strona głównaLiteratura„Operacja Płatki Śniegu” – świąteczne śledztwo Tiril i Olivera

„Operacja Płatki Śniegu” – świąteczne śledztwo Tiril i Olivera

Operacja Płatki Śniegu to kolejna część lubianej serii detektywistycznej dla dzieci, której autorem jest norweski pisarz Jørn Lier Horst. Młody czytelnik razem z bohaterami książki może rozwiązać tajemnicę zaginięcia dzieł sztuki słynnej artystki dzięki zagadkom, które znajdują się na każdej stronie.

  • Autor: Jørn Lier Horst
  • Tytuł: Operacja Płatki Śniegu
  • Ilustracje: Hans Jorgen Sandnes
  • Wydawnictwo: Media Rodzina
  • Liczba stron: 40

Sprawa dla detektywa

Zbliża się Boże Narodzenie. Tiril i Oliver wraz z nieodłącznym psem Ottonem podziwiają świąteczne dekoracje na głównej ulicy ich miasteczka. Główną atrakcją w tym roku mają być płatki śniegu, które będzie można oglądać w Salonie Szkła. Jednak dzieci dostrzegają, że coś złego musiało się wydarzyć, bo przed sklepem policjantka rozmawia z właścicielem. Okazuje się, że cenne płatki śniegu zostały ukradzione. Tiril i Oliver natychmiast ruszają na poszukiwania złodzieja.

Zaangażowanie czytelnika

Operacja Płatki Śniegu jest książką, która angażuje czytelnika w rozwiązanie zagadki. Na każdej stronie znajdują się pytania, które wymagają uważnego przyjrzenia się ilustracjom lub przeanalizowania zdobytych informacji i wyciągnięcia wniosków. Czasami trzeba znaleźć ślady wskazujące na sprawcę, czasami zdecydować, w którym domu najprawdopodobniej się ukrył, albo za którymi drzwiami schował. Dzieci uwielbiają takie zadania i chętnie podejmują zabawę razem z bohaterami książki. Dzięki temu ćwiczą spostrzegawczość, uczą się analitycznego myślenia i rozwijają wyobraźnię.

Poza zagadkami, które należy rozwiązywać w trakcie czytania, na końcu książki znajdują się zadania dla Ottona. Polegają na wyszukaniu w całej książce wskazanych elementów czy obiektów.

Nowa forma

Seria o przygodach Biura Detektywistycznego nr 2 składa się z dwóch odrębnych cykli. Pierwszy z nich to typowe powieści, podzielone na rozdziały i opowiadające o śledztwie prowadzonym przez bohaterów. Drugi, do którego należy Operacja Płatki Śniegu, angażuje czytelnika w rozwiązywanie zagadki. Te książki zostały wydane w nieco większym formacie, a ilustracje w nich są całostronicowe, by wyszukiwanie śladów przestępstw było większym wyzwaniem. W przypadku najnowszego tomu wydawnictwo Media Rodzina zdecydowało się na oprawę broszurową, co w porównaniu z wcześniej stosowaną twardą okładką uważam za strzał w dziesiątkę! Dzięki temu z książki korzysta się wygodniej. Z pewnością wpływa to również na jej przystępną cenę.

Operacja Płatki Śniegu będzie wspaniałą świąteczną propozycją dla fanów opowieści detektywistycznych już od 6. roku życia. Książka dostarcza mnóstwo frajdy, bo wciąga młodego czytelnika do uczestnictwa w śledztwie. Ćwiczy zmysł obserwacji i pozwala rozwijać inteligencję. A do tego czyta się z łatwością, więc może posłużyć jako lektura do nauki czytania. Sprawdzi się nie tylko w okresie przedświątecznym, ale umili cały zimowy czas.


Młodszym dzieciom polecam książkę Pluszowy Zajączek. Przeczytaj jej recenzję!

Tematyka
8
Język
8
Ilustracje
8
Nastrój
7
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Operacja Płatki Śniegu to kolejna część lubianej serii detektywistycznej dla dzieci, której autorem jest norweski pisarz Jørn Lier Horst. Młody czytelnik razem z bohaterami książki może rozwiązać tajemnicę zaginięcia dzieł sztuki słynnej artystki dzięki zagadkom, które znajdują się na każdej stronie.Autor: Jørn Lier...„Operacja Płatki Śniegu” – świąteczne śledztwo Tiril i Olivera

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.