Strona głównaLiteratura"Pozłacana dama" – druga część serii "Nadzieja i Honor"

„Pozłacana dama” – druga część serii „Nadzieja i Honor”

Jeśli mieliście okazję przeczytać Króla przypraw, czyli pierwszą część Nadziei i Honoru, to jeszcze do tej pory powinniście czuć woń suszonych ziół. Ta powieść skutecznie pobudziła moje czytelnicze kubki smakowe, zatem z przyjemnością ogłaszam, że już teraz możecie nabyć egzemplarz kolejnej części.

Obecność Caroline nadawała wszystkiemu sens i była jak pozłota ze światła i radości czyniąca jego życie bardziej znośnym.

O czym jest Pozłacana dama?

Caroline Delacroix porusza się wśród waszyngtońskiej elity jako sekretarka pierwszej damy Stanów Zjednoczonych. Kobieta ukrywa jednak, że jej bratu grozi kara śmierci za zdradę stanu, a jedynym wybawieniem dla niego jest rozwikłanie sieci szpiegowskich powiązań.

Nathaniel Trask, nowy szef tajnych służb, szybko odkrywa, że Caroline coś knuje i jej działania mogą zaszkodzić głowie państwa. Mimo zauroczenia nie może dopuścić, by prezydentowi stało się coś złego.

Caroline i Nathaniel na nowo odkryją, czym są miłość i poświęcenie. Wszystko na tle złotej ery Waszyngtonu i splendoru tamtych czasów.

Byłoby łatwiej trzymać ją na dystans, gdyby uważał ją za niemądrą i próżną, teraz zaś trudno było jej nie podziwiać.

Trochę o autorce

Jak już pisaliśmy w recenzji Króla przypraw, Elizabeth Camden jest absolwentką wydziału historii Uniwersytetu Virginia i bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Indiana. Na co dzień pracuje w bibliotece, ale noce przeznacza na tworzenie kolejnych powieści.

Nic więc dziwnego, że w jej książkach możemy znaleźć liczne, ciekawe nawiązania historyczne, które dodają uroku, ukochanym przez wielu, powieściom autorki.


Patronat medialny Writeratu.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.