Strona głównaLiteratura"Projekt Hail Mary" - nowa książka autora "Marsjanina" - zapowiedź

„Projekt Hail Mary” – nowa książka autora „Marsjanina” – zapowiedź

Kilka lat temu Andy Weir odniósł ogromny sukces, wydając Marsjanina. W 2015 roku powieść ta została zekranizowana, a w głównej roli mogliśmy podziwiać Matta Damona. Po kilku latach autor powraca z nową wspaniałą książką science fiction. Projekt Hail Mary trafi do polskich księgarń 5 maja, a niedługo będziemy mogli zobaczyć jego adaptację na wielkim ekranie.

O czym opowiada Projekt Hail Mary?

Niepokojące odkrycie wstrząsa naukowcami. Wkrótce nastąpi nieodwracalne zaćmienie Słońca, co może mieć niebezpieczne skutki dla całej Ziemi. Jeśli szybko nie zostaną wdrożone niezbędne działania, ludzie zaczną masowo umierać. Dlatego powstaje Projekt Hail Mary, który ma zebrać najwybitniejszych badaczy, aby ci spróbowali ocalić planetę i jej mieszkańców.

Ryland Grace jest jedynym ocalałym uczestnikiem misji ostatniej szansy. Kiedy odzyskuje przytomność, widzi wokół siebie ciała martwych kolegów i współpracowników. Powoli powracające wspomnienia uświadamiają mu jego aktualne położenie i wyznaczone zadanie. Oddalony miliony kilometrów od domu na statku kosmicznym, musi podjąć się wręcz niewykonywalnego działania, od którego zależą losy ludzkości.

W jego rękach leży życie milionów osób. Rozpoczyna więc wyścig z czasem, aby ocalić świat przed ostateczną zagładą. Czy poradzi sobie z wyznaczoną misją? Czy jeden astronauta jest w stanie uratować całą ludzkość?

Andy Weir po raz kolejny zachwyca w świetnie zrealizowanej powieści science fiction

Projekt Hail Mary łączy w sobie fantastykę naukową z elementami thrillera katastroficznego. Przedstawiony przez autora motyw globalnej zagłady został niezwykle realistycznie ukazany, przez co napawa lękiem i grozą. Andy Weir wykreował przekonującą wizję końca świata, którą próbuje powstrzymać główny bohater w trzymających w napięciu wydarzeniach. W nowej powieści, podobnie jak w Marsjaninie, nie zabraknie również garści technicznych szczegółów, lecz pisarz podaje je w sposób bardzo przystępny i nieprzytłaczający czytelnika.

Najnowsza powieść Andy’ego Weira ma ogromne szanse na powtórzenie sukcesu Marsjanina, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie. Nadchodząca ekranizacja również niesie ze sobą wielką nadzieję na udany film science fiction, gdyż w głównej roli zobaczymy Ryana Goslinga, dwukrotnie nominowanego do Oscara i zdobywcę Złotego Globu.

Projekt Hail Mary to zdecydowanie pozycja warta oczekiwania, szczególnie przez fanów fantastyki naukowej.

O autorze

Andy Weir (ur. 1972 r.) – amerykański pisarz. W wieku 15 lat został zatrudniony jako programista w narodowym laboratorium, od tego czasu nieprzerwanie pracował jako inżynier oprogramowania. Fascynuje się inżynierią kosmiczną, mechaniką orbitalną, zastosowaniami teorii względności oraz historią lotów kosmicznych. Międzynarodowy sukces jego książkowego debiutu, Marsjanina, umożliwił Weirowi całkowite poświęcenie się pisaniu.


Jeśli szukasz więcej dobrych książek science fiction, to powinieneś zainteresować się Zodiakami!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.