Strona głównaPublicystykaKultura„Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów” – wywiad Ewy Pągowskiej

„Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów” – wywiad Ewy Pągowskiej

Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów to książka ważna i potrzebna. Zawiera ona podstawową (i nieco rozszerzoną) wiedzę na temat różnych zagadnień z dziedziny psychiatrii i jest przejrzystą pozycją dla ludzi w każdym wieku.

Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów to zbiór wywiadów z różnymi specjalistami w dziedzinie psychiatrii przeprowadzonych przez Ewę Pągowską – dziennikarkę i autorkę tekstów o tematyce medycznej i psychologicznej. Książka została wydana w 2020 roku i zawiera wiele ciekawych pytań oraz wyczerpujących odpowiedzi, które zadowolą niejednego czytelnika.

Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów. recenzja
fot. Klaudia Wróbel

RÓŻNORODNOŚĆ

Najbardziej spodobała mi się w tej książce różnorodność. Ewa Pągowska nie ograniczyła się do jednego specjalisty w dziedzinie psychiatrii, ale przeprowadziła wywiady z wieloma z nich. Szukała odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania u lekarzy (i nie tylko) różnych specjalności m.in.: seksuologii, psychiatrii dziecięcej, pedagogiki specjalnej czy suicydologii. Czytelnicy więc mogli uzyskać rzetelne informacje na interesujące ich tematy od ludzi, którzy znają się na pewnych tematach najlepiej.

Dziennikarka przeprowadziła wyczerpujący wywiad w taki sposób, że nie był on ani trochę nudny. Najlepsi polscy specjaliści opowiedzieli jej o chorobach i zaburzeniach psychicznych, ich objawach oraz leczeniu. Ale nie tylko! W spisie treści znalazło się wiele rozmaitości, takich jak rozmowy o spektrum autyzmu, ADHD, seksualności, psychogeriatrii czy psychiatrii sądowej.

psychiatrzy. sekrety polskich gabinetów
fot. Klaudia Wróbel

PANDEMIA

Wielkim plusem lektury jest umieszczenie w kręgu rozważań pandemii koronawriusa w Polsce. Książkę wydano w 2020 roku, kiedy pandemia osiągała w kraju apogeum. Ewa Pągowska nie musiała poruszać tej sprawy w swoim wywiadzie, a jednak zrobiła to i jest to świetnym urozmaiceniem. Specjaliści pokazują czytelnikom, jaki wpływ pandemia wywarła na ludzi oraz jak izolacja odbiła się na dzieciach i młodzieży. Jest to zdecydowanie potrzebna wiedza, która pozwoli społeczeństwu zrozumieć siebie i emocje swoich bliskich.

Przeczytaj również: Koszmary wojny – recenzja filmu „Na Zachodzie bez zmian” (2022)

FORMA I JĘZYK

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, ze książka nie nadaje się dla „zwykłych” ludzi. Jednak forma pytań i odpowiedzi sprawia, że tekst płynnie się czyta mimo trudnych zagadnień. Psychiatria jest trudną dziedziną nauki, jednak w książce nie znajdziemy skomplikowanych terminów medycznych, a nawet jeśli, to wszystkie są wyjaśnione w łatwy i przystępny sposób. Sprawia to, że książka jest dla wszystkich, bez wyjątków.

PODSUMOWANIE

Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów Ewy Pągowskiej wyjaśniają wiele tajemnic polskiej psychiatrii. Książka ta zaspokoiła moją ciekawość, ale i utwierdziła w przekonaniu, jak ważne jest zdrowie psychiczne i że psychiatra to lekarz jak każdy inny.

Polecam tę książkę każdemu, nie tylko zainteresowanym tematyką.


Szukasz innej książki w podobnym stylu? Przeczytaj recenzję Życia mimo wszystko!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Okładka
9
Styl
10
Klimat
10
Ujęcie tematu
10
Przydatność
10
Wyczerpanie tematu
8
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów to książka ważna i potrzebna. Zawiera ona podstawową (i nieco rozszerzoną) wiedzę na temat różnych zagadnień z dziedziny psychiatrii i jest przejrzystą pozycją dla ludzi w każdym wieku. Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów to zbiór wywiadów z różnymi specjalistami w dziedzinie psychiatrii przeprowadzonych...„Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów” – wywiad Ewy Pągowskiej

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.