Strona głównaFilmRanking filmów HBO GO - Co warto obejrzeć?

Ranking filmów HBO GO – Co warto obejrzeć?

HBO GO to największy i obecnie najgroźniejszy konkurent Netflixa w Polsce, jak i na świecie. Firma od pewnego czasu mocno inwestuje w rozwój swojej aplikacji i stopniowo wzbogaca bazę filmową nowymi produkcjami, ale też starszymi hitami, klasykami kina. Nie da się ukryć, że cena abonamentu na HBO GO jest dużo korzystniejsza niż na Netflixa.

Ranking filmów HBO GO nie zawiera samych nowych tytułów. W liście uwzględniono także stare filmy.

1. Pulp Fiction

Pulp Fiction to już klasyka kina. Kultowe dzieło w reżyserii Quentina Tarantino przedstawia historię Julesa (Samuel L. Jackson) i Vincenta (John Travolta) – płatnych zabójców, którzy dostają zlecenie od wpływowego szefa mafii (Vince Rhames). Zostaje im powierzona misja odzyskania tajemniczej walizki. Jednak Vincent ma jeszcze jedno zadanie, ma zająć się żoną szefa podczas jego nieobecności.

Zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny (poza tym 6 nominacji),  Złotego Globu, Złotej Palmy, BAFTA i wielu innych. Jeden z najlepiej ocenionych filmów w historii.

2. Forrest Gump

Ktoś, kto nie oglądał tego filmu, nie zna kina. Forrest Gump od urodzenia ma niedowład nóg i niewielkie IQ.  Jednak w swoim życiu osiąga więcej, niż niejeden z nas mógłby jedynie pomarzyć. Na różnych etapach swojej drogi staje się żołnierzem, gwiazdą, milionerem… ale wciąż brakuje mu jednego. Miłości.

Film w reżyserii fantastycznego Roberta Zemeckisa zdobył 6 Oscarów, w tym za najlepszy film (ponadto 7 nominacji), 3 Złote Globy i inne. Główną rolę świetnie wykreował Tom Hanks. To trzeba zobaczyć! Zobaczycie?

3. Buntownik z wyboru

Ależ to był film. Will jest matematycznym geniuszem, który jednak sceptycznie podchodzi do edukacji w szkole. Oskarżony o pobicie policjanta trafia do aresztu, jednak profesor MIT pragnie, aby ten w zamian za zwolnienie z kary podjął naukę i terapię psychologiczną.

No co tu dużo mówić? Zdobywca dwóch Oscarów, siedem nominacji. Drugoplanową rolę odegrał Robin Williams, niesamowite wykonanie.

4. Ona

Niezwykle wzruszające i dramatyczne dzieło Spike’a Jonze’a opowiada o bardzo samotnym mężczyźnie, którego jedyną rozrywką jest praca. Pewnego dnia postanawia on nabyć inteligentny system operacyjny mogący wejść z nim w bezpośrednią interakcję głosową. Ona pomoże mu wyjść z życiowego dołka, a on obdarzy ją miłością. Wszystko jednak ma swój koniec.

Zdobywca Oscara i Złotego Globu. Joaquin Phoenix dał popis aktorski nie tylko w Jokerze.

5.  Marzyciel

Każdy zna Piotrusia Pana (no, przynajmniej większość). Chłopiec, który nie chciał dorosnąć.

Przeżywający kryzys twórczy pisarz J.M. Barrie (Johnny Depp) spotyka podczas spaceru w Ogrodach Kensingtońskich czarującą wdowę Sylvię Llewelyn Davies (Kate Winslet) i czwórkę jej synów. Między nim a chłopcami rodzi się niezrozumiała dla innych relacja. Pomiędzy zaś Barriem a Davies zawiązuje się przyjaźń, a w końcu… miłość. Ludzie nie rozumieją, jak mężczyzna mający piękną żonę może poświęcać tyle czasu innej rodzinie. Jednak to właśnie czas spędzony z chłopcami pozwala mu na stworzenie jednej z najbardziej niezwykłych książek XX wieku.

Film zdobył nagrodę Oscara.

6. Gdzie jest Nemo

Ta popularna animacja pochodzi z roku 2003, dacie wiarę? Cały czas bawi i uczy nowe pokolenie, a jej dobra fabuła wciąż bywa zagadką dla wielu twórców filmów animowanych.

Film nagrodzony Oscarem.

7. Harry Potter (seria)

Czy lubi się Rowling, czy nie – nie ma opcji, żeby ten film uznać za słaby technicznie. Masa CGI i rekwizytów, a sceneria iście EPICKA.

Pomimo upływu lat Harry Potter wciąż jest jednym z najlepiej zrealizowanych filmów fantastycznych. Żadnej innej serii filmowej nie udało się przebić opowieści o młodym czarodzieju uczącym się w Hogwarcie. Żadnej.

Ileż to mądrych cytatów wyniosłem z filmów i książek o Harrym.

Zobacz również: Świat Magii, czyli jak dostać list z Hogwartu?

Ranking filmów HBO GO – lista

 1. Pulp Fiction
 2. Forrest Gump
 3. Buntownik z wyboru
 4. Ona
 5. Marzyciel
 6. Gdzie jest Nemo
 7. Harry Potter (seria)
 8. Stalowy Gigant
 9. Pewnego razu w Hollywood
 10. Midnight Express
 11. Kraina Lodu
 12. Giganci ze stali

Muszę wspomnieć o dwóch filmach, które niestety nie są już dostępne na HBO GO, ale nie mogę przeboleć ich braku w rankingu.

Green Book

Zdobywca 3 Oscarów i 3 Złotych Globów.

Był sobie pies

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.