Strona głównaFilm„Rozczarowani”– kreskówka dla dorosłych

„Rozczarowani”– kreskówka dla dorosłych

Jako dzieci oglądaliśmy wiele kreskówek odpowiednio dobranych do naszego wieku. Animacja Rozczarowani nie zaliczałaby się do nich. Jest pełna przemocy, intryg, alkoholu, ale też – co najważniejsze – dobrego humoru! Rozczarowani to idealny przykład filmu animowanego dla dorosłych, który można obejrzeć po ciężkim dniu szkoły lub pracy.

Rozczarowani to amerykański serial animowany dostępny na platformie Netflix. W zeszłym miesiącu premierę miał trzeci sezon, który tak jak poprzednie zaprezentował wyjątkowo wysoki poziom żartów. Twórcy skupili się na rozbawieniu widza, korzystając głównie z ironii oraz czarnego humoru.

Przygody księżniczki Bean i jej przyjaciół rozgrywają się w magicznej krainie – Dreamlandzie – w której władzę sprawuje ojciec głównej bohaterki. Niestety z czasem król spotyka się z problemami, które osłabiają jego kondycję psychiczną, przez co jego córka obejmuje tron. Od tego momentu dziewczyna musi ograniczyć pijackie zabawy oraz skupić się na dobru obywateli. Nie jest to jednak takie proste, bo w Rozczarowanych pełno zarówno pozytywnych bohaterów, jak i wrogów.

Jedną z głównych postaci jest Elfo – elf, który opuścił rodzinną wioskę i wyruszył w świat z zamiarem doświadczenia innych uczuć niż ciągłe szczęście i zadowolenie. Na jego drodze stanęła Bean. Księżniczka nieustannie wplątuje go w kłopoty i śmiertelne niebezpieczeństwo. W przygodach towarzyszy im na każdym kroku sarkastyczny oraz uszczypliwy demon Luci. Przybył on z piekieł jako prezent dla księżniczki Bean z okazji jej niedoszłego ślubu. Jest jej osobistym demonem, który asystuje dziewczynie w niecodziennych problemach. Trójka przyjaciół musi ciągle zmagać się z magicznymi istotami oraz wrogami, których mogą spotkać nawet w najbliższym otoczeniu.

Fabuła serialu Rozczarowani bogata jest w wiele zwrotów akcji. Wydarzenia rozpoczynają się od próby zmuszenia księżniczki Bean do wyjścia za mąż za księcia z innej krainy, a kończą na wyjątkowo trudnych relacjach rodzinnych, przeplatanych podróżami do innych światów. Widz co chwilę poznaje nowych bohaterów. Prawie wszyscy z nich chcą skrzywdzić Bean i jej przyjaciół.

Spryt oraz niewyobrażalne szczęście w nieszczęściu sprawiają, że księżniczce wraz z elfem i demonem udaje się wydostać z każdych tarapatów. Animacja, niefrasobliwe żarty oraz ironia to tylko niektóre powody, dlaczego warto obejrzeć serial Rozczarowani! To idealna animacja na wieczór z kumplami albo pijama party z przyjaciółkami.


A jeśli szukasz bajki odpowiedniej dla dzieci i dodatkowo chcesz przypomnieć sobie stare czasy, sprawdź koniecznie 5 najlepszych bajek dzieciństwa!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.