„Serca ciemności” Jany Monroe – recenzja

„Serca ciemności” to interesująca książka dotykająca tematów zbrodni i umysłów morderców. Autorka, Jana Monroe, opisuje ze szczegółami ścieżkę swojej kariery jako jednej z pierwszych kobiet pracujących w FBI. Jest to lektura bardzo ciekawa i inspirująca.

Serca ciemności. Seryjni mordercy, przerażające śledztwa, legendarna agentka FBI to fascynująca książka, która łączy w sobie elementy kryminału, thrillera i literatury faktu. Autorka, Jana Monroe, przedstawia czytelnikom mrożące krew w żyłach historie kryminalne, a także opowiada o swojej pracy w FBI.

Serca Ciemności
fot. Klaudia Wróbel

KIM JEST JANA MONROE?

Autorka książki, Jana Monroe, przez 22 lata pracowała w Federalnym Biurze Śledczym, gdzie pełniła różne funkcje dochodzeniowe i operacyjne na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Przez ponad pięć lat pracowała jako profiler kryminalny w Quantico w Wirginii.  Monroe w Sercach ciemności szczegółowo opisuje swoją karierę jako jednej z pierwszych kobiet na stanowisku kierowniczym w FBI.  Z lektury możemy dowiedzieć się, że autorka pracowała w dwóch największych biurach terenowych FBI w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, została pierwszym zastępcą dyrektora wydziału cybernetycznego FBI z siedzibą w Waszyngtonie.

Cała ścieżka jej kariery stanowi bardzo ciekawą i inspirującą bazę książki. Autorka w umiejętny sposób przeplata wydarzenia ze swojego życia z najgłośniejszymi sprawami kryminalnymi.

Przeczytaj również: „Skazany” – dobry start, cięższe hamowanie

ŚWIAT PRZESTĘPCÓW PRZEDSTAWIONY OD KUCHNI

Monroe wciąga czytelników w mroczny świat przestępców, pokazując zarówno metody ich działania, jak i trudności, z którymi borykała się jako agentka. Każdy rozdział odkrywa nowe szczegóły dotyczące zarówno zbrodni, jak i procesu dochodzeniowego. Serca ciemności są więc cennym źródłem wiedzy na temat pracy organów ścigania. Zdecydowanie dużym plusem jest, że autorka opisuje też swoje emocjonalne przeżycia, co nadaje książce bardziej psychologiczny aspekt.

PODSUMOWANIE

Jana Monroe w Sercach ciemności porusza wiele istotnych tematów, takich jak psychologia zbrodni, techniki dochodzeniowe oraz etyka pracy w organach ścigania. Monroe ukazuje, jak trudna i niebezpieczna jest praca agentów FBI, a także jak wiele są oni w stanie poświęcić w imię sprawiedliwości. Książka skłania również do refleksji nad naturą zła i granicami ludzkiej moralności, co jest jej dodatkowym atutem.

Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto jest zainteresowany tematyką FBI i pracą policyjną oraz światem kryminalnym.


Interesujesz się sprawami true crime? Przeczytaj „Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI” | Robert K. Ressler!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light...
Okładka
6
Styl
10
Klimat
10
Ujęcie tematu
9
Przydatność
9
Oryginalność
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Serca ciemności. Seryjni mordercy, przerażające śledztwa, legendarna agentka FBI to fascynująca książka, która łączy w sobie elementy kryminału, thrillera i literatury faktu. Autorka, Jana Monroe, przedstawia czytelnikom mrożące krew w żyłach historie kryminalne, a także opowiada o swojej pracy w FBI.KIM JEST JANA MONROE? Autorka...„Serca ciemności” Jany Monroe – recenzja

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.