Strona głównaFilmSeriale na walentynki – nie oderwiesz się od nich aż do ostatniego...

Seriale na walentynki – nie oderwiesz się od nich aż do ostatniego odcinka!

14 luty to międzynarodowy dzień miłości, tzw. święto zakochanych – symbole serca, amorki, mnóstwo czerwieni, róże i oczywiście zagwozdki. Kto zostanie naszą walentynką, co podarujemy ukochanej osobie, gdzie pójdziemy i wreszcie, jeśli wybierzemy domowe zacisze, co obejrzymy? Podsuwamy propozycje seriali, które idealnie wpasują się w klimat walentynek i sprawią, że zaoszczędzicie trochę czasu na szukaniu.

Seriale na walentynki nie muszą być do bólu romantyczne, ale powinny choć trochę nawiązywać do sfer uczuciowych. W końcu to ten jeden dzień w roku, kiedy wszyscy przypominają sobie, że należy nie tylko kochać, ale także to okazywać. Toteż zebrane w tym zestawieniu tytuły opowiadają wprost lub pośrednio o miłości.

Wszystkie seriale dostępne na Netflix!

1. Ty (You)

Ty – najlepsze seriale na walentynki
fot. kadr z serialu „Ty” / Netflix

Przyznam, że sam dopiero nadrabiam tę pozycję, więc mogę wyjść na ignoranta, bo serial miał premierę w 2018 roku. Będąc jednak zupełnie na świeżo, mogę śmiało stwierdzić, że to idealny obraz na odprężenie i miłe spędzenie wieczoru, a nawet całego dnia (lub kilku).

Ty opowiada o księgarzu, który zakochuje się w początkującej pisarce. Popada w obsesję na jej punkcie, a obłęd i całkowite oddanie miłości pcha go do przerażających czynów. Każda przeszkoda na drodze ich uczucia musi zostać zlikwidowana.

Też kochasz książki? Sprawdź 6 romansów idealnych na Walentynki!

2. Jeden dzień

Jeden dzień – seriale na walentynki
fot. kadr z serialu „Jeden dzień” / Netflix

Tytuł pojawił się na platformie Netflix niedawno i jak na razie dobrze sobie radzi ze zdobywaniem popularności. Jeden dzień jest adaptacją książki Davida Nichollsa o tym samym tytule. Pierwsza adaptacja filmowa pojawiła się w 2011 i obserwowaliśmy w niej grę Anne Hathaway i Jima Sturgessa, tym razem na ekranie zobaczymy Ambikę Mod razem z Leo Woodallem.

Emma Morley i Dexter Mayhew poznają się 15 lipca, w ostatni dzień szkoły średniej, i postanawiają, że będą co roku spotykać się tego samego dnia i spędzać go tylko we dwoje. Po latach coraz trudniej im ukrywać wzajemną miłość.

3. Outlander

Outlander – seriale o miłości
fot. kadr z serialu „Outlander” / Netflix

Jeśli jesteście miłośnikami dawnych czasów, kiedy to wszystko było lepiej, bo teraz jest tylko gorzej, warto zobaczyć Outlandera. W wyniku pewnych tajemniczych zdarzeń kobieta, która spędza ze swoim mężem zaległy miesiąc miodowy, przenosi się z 1945 do 1743 roku. Musi znaleźć sposób na powrót, ale przede wszystkim na przeżycie w surowej i ogarniętej konfliktami Szkocji.

Gdzie tu wątek romantyczny? Jest przystojny i umięśniony Szkot! W dodatku, choć brak mu ogłady i wyczucia do kobiet, bardziej romantyczny od męża znajdującego się po drugiej linii czasu.

4. Heartstopper

Heartstopper – serial romantyczny
fot. kadr z serialu „Heartstopper” / Netflix

Media spekulowały, że powtórzy sukces Sex Education. Młodzieżowy melodramat może nie cieszy się takim uznaniem jak wspomniany konkurent, ale jako adaptacja uznanej serii powieści graficznych ma grono miłośników. I nic w tym dziwnego, bo to ciepła i miła w odbiorze produkcja przedstawiająca losy Charliego oraz Nicka, których relacja może przerodzić się w coś więcej niż przyjaźń.

Zobacz także: Recenzje powieści graficznych Heartstopper

5. Love

Love – najlepsze seriale na walentynki
fot. kadr z serialu „Love”

Uderzamy w bardziej komediowy klimat. Jeśli macie ochotę na trochę miłości i humoru, Love powinno wam się spodobać!

Gus to miły, spokojny i oddany facet, a Mickey jest przykładem zakręconej buntowniczki. Razem tworzą związek pełen wielu doświadczeń, w tym tych bolesnym, których mieli nadzieję uniknąć. Szczęście, smutek, gniew i współczucie mieszają się ze sobą i dają nam wciągający obraz typowych współczesnych relacji.


A po serialu sprawdź najciekawsze młodzieżówki. Wciągają i dają do myślenia – Najlepsze filmy młodzieżowe – O miłości nastolatków, przyjaźni i rozterkach [TOP 12]

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.