Strona głównaLiteratura6 romansów idealnych na Walentynki!

6 romansów idealnych na Walentynki!

Walentynki już za rogiem. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych książek o miłości!

Już jutro Walentynki. Święto zakochanych pełne uczuć, czerwonych serduszek i romansu. Celebracja miłości i głębokich uczuć względem drugiej osoby stała się motywem wielu wspaniałych książek, które bawią nas do dziś.

Zebraliśmy kilka najlepszych romansów i wrzuciliśmy specjalnie dla was w jedno miejsce.

Zanim się pojawiłeś — Jojo Moyes

Słodko-gorzka historia Lou, która rozpoczyna pracę opiekunki dla niepełnosprawnego Willa. William to samotnik, który po wypadku trafił na wózek do końca swojego życia.

Lou i Will kompletnie się od siebie różnią. Ona — pogodna i szalona dwudziestokilkulatka. On — ekscentryczny introwertyk pełen nienawiści do świata.

Książka doczekała się swojej filmowej adaptacji, w której główne role zagrali Sam Claflin i Emilia Clark.

Maybe now — Coleen Hoover

Ta, jak i wiele innych książek Coleen Hoover, zasługuje na honorowe miejsce na półce. Twórczość Hoover to pełne emocji historie, opowiadające nie tylko o słodkich romansach. Nierzadko tłem wydarzeń są rodzinne tragedie, przemoc, problemy zdrowotne i finansowe. Autorka genialnie wprowadza czytelników w akcję, nie pozwalając oderwać się od lektury.

Maybe now to historia Ridge’a i Sydney, szczęśliwej pary, w której życiu nadal jest Maggie — była dziewczyna Ridge’a. Postanowiła ona zacząć żyć na maksa, wypełnić listę rzeczy, na które nigdy nie miała odwagi. Podczas skoku ze spadochronem poznaje przystojnego Jake’a. Mimo że obiecała nie wchodzić w kolejne związki, postanawia dać sercu szansę.

I kissed Shara Wheeler — Casey McQuiston

Casey McQuinston, osoba autorska znana dzięki Red, White & Royal Blue i One Last Stop, po raz kolejny dała popis swoich umiejętności.

Chloe Green od zawsze chciała wygłosić mowę pożegnalną podczas zakończenia roku szkolnego.  jej jedyną przeciwniczką mogła być Shara Wheeler. Jednak Shara pewnego dnia pocałowała swoją konkurentkę i zniknęła. Teraz Chloe, były oraz obecny chłopak Shary muszą zagrać w grę Wheeler, by ją odnaleźć.

Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii, zapraszamy do lektury recenzji na naszej stronie.

Hopeless — Coleen Hoover

Ta książka pobiła wszelkie rekordy w bardzo krótkim czasie od premiery. 

Zakręcona i pełna tajemnic historia Sky i Holdera, którzy próbują odnaleźć się w gąszczu tragedii i sekretów Sky. Wzruszająca opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Spark — Monika Rutka

Debiut zeszłego roku, który z pewnością zasługuje na uwagę. Deszczowe Crosby, sekrety i miłość. Miłość, która nie powinna istnieć. Zakazana, magnetyzująca i pozostawiająca za sobą głębokie rany. Wzniecająca ogień, którego nie da się ugasić. 

Elizabeth przyjeżdża do Crosby, by raz na zawsze odciąć się od swojej przeszłości i rozpocząć życie na nowo. Rodzina goszcząca wita ją z otwartymi ramionami. Poza Chasem — chłopak pozostaje chłodny i nieufny. Ciężko do niego dotrzeć, przebić się przez skorupę zimna i pogardy. 

Wkrótce Elizie udaje się dostać do serca nastolatka, wtedy na jaw wychodzą najbardziej szokujące sekrety ich rodzin.

Na stronie znajdziecie naszą recenzję Spark!

Pięćdziesiąt twarzy Greya — E.L James

Bestseller wyprzedany w milionach egzemplarzy, bijący rekordy sprzedaży, doczekał się nawet ekranizacji. Gorący romans o Anastasii Steele i seksowym Christianie Grey’u, układzie, który nie miał prawa się udać.

Obok tej książki nie można przejść obojętnie! To idealny wybór na pikantne Walentynki!

Czy na naszej liście pojawili się wasi faworyci? Co byście jeszcze dodali?


Jeśli nadal nie możecie się zdecydować, możemy polecić naszą sekcję recenzji, a w niej wiele romansów!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.