Strona głównaCiekawe„Sprawa Rusałki” – nowa superprodukcja Audioteki

„Sprawa Rusałki” – nowa superprodukcja Audioteki

Nad poznańskim jeziorem Rusałka zostaje zabity biegacz. Sprawą postanawia zająć się Anka, dziennikarka z małego miasteczka (w tej roli Aleksandra Domańska), która wyjeżdża do Poznania, by być na bieżąco ze wszystkimi ustaleniami dochodzenia. Temat Rusałki szybko okazuje się nie tylko materiałem śledczym, ale też silnym wyzwalaczem społecznego, kobiecego poruszenia. Od 15 lutego pierwszy z sześciu odcinków jest dostępny bezpłatnie w aplikacji Audioteki, drugi – dla użytkowników Audioteka Klub.

Tajemnicze zbrodnie nad poznańską Rusałką

Sprawa Rusałki opowiada o Ance, dziennikarce z niewielkiej, nadmorskiej miejscowości. Kiedy dowiaduje się o zamordowanym nad jeziorem Rusałka biegaczu – postanawia udać się do Poznania, by przygotować materiał na ten temat. Na miejscu poznaje policjantkę Lidkę, która ma pewną teorię na temat zbrodni, lecz jej głos jest bagatelizowany na komendzie. Czy morderstwa mogą mieć szlachetne podłoże, a może są znakiem upadku współczesnego społeczeństwa?

– Rusałka to moja stała trasa biegowa. Natura w centrum miasta, beztroscy
spacerowicze i – oczywiście – biegacze, wojenna przeszłość oraz nazwa prosto z
onirycznego romantyzmu… to wszystko działa na wyobraźnię. Mam za sobą sporo
kilometrów wokół tego jeziora, podczas których miałam czas wymyślać kolejne intrygi
i splatać ze sobą kryminalne wątki

– komentuje Hanka Dziubińska, autorka scenariusza Sprawy Rusałki.

Ulubione głosy i twórcy

Ogromnym atutem superprodukcji jest znakomita obsada. W rolach głównych usłyszymy: Aleksandrę Domańską, która wcieliła się w postać ambitnej dziennikarki Anki, Katarzynę Dąbrowską, użyczającą głosu zaangażowanej w sprawę policjantce Lidce, a także Eryka Kulma jr., odgrywającego postać Marka, kolegi Anki z poznańskiej redakcji. W pozostałych rolach występują m.in.: Wiktoria Gorodeckaja, Przemysław Bluszcz, Mateusz Weber oraz Joanna Pach-Żbikowska.

Za scenariusz słuchowiska Sprawa Rusałki autorka, Hanka Dziubińska, otrzymała wyróżnienie w ramach konkursu dla młodych twórców Papaya Young Creators 2022 (dziś Papaya New Directors) w kategorii Audio Stories by Audioteka x Papaya.Rocks.

Pierwszy odcinek ukazał się w aplikacji Audioteki 15 lutego i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich słuchaczy. Można go również wysłuchać na platformie youtube.com. Drugiej części będą mogli darmowo wysłuchać użytkownicy Audioteka Klub, a kolejne epizody będą publikowane w każdy czwartek.


Przeczytaj również nasz artykuł o wcześniejszych audioserialach stworzonych przez Audiotekę!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.