Strona głównaCiekaweSprzedaż Wattpada? W grę wchodzi 500 mln!

Sprzedaż Wattpada? W grę wchodzi 500 mln!

Wattpad to darmowa platforma dla amatorów pisarstwa, gdzie mogą oni publikować swoją twórczość. Wielu młodych autorów właśnie tam stawiało pierwsze pisarskie kroki i udostępniało swoje utwory. Jednak w przyszłości wiele może się zmienić. Czy sprzedaż Wattpada dojdzie do skutku?

Platforma i aplikacja mobilna Wattpad rozwija się i od początku jej istnienia możemy obserwować znaczące zmiany. Najpierw było to miejsce, w którym amatorzy pisarstwa mogli dać ujście wenie. Obecnie korzysta z niego ponad 90 mln użytkowników, a ich liczba wciąż rośnie. Szczególnie wysoki wzrost zanotowano podczas lockdownów, ponieważ wyniósł aż 125%.

Wattpad jednak nie spoczywa na laurach. Wciąż poszerza możliwości i zyskuje coraz większą popularność. Powieści wielu znanych autorów początkowo były dostępne właśnie tam, a teraz możemy znaleźć je w księgarniach lub ich odzwierciedlenie na dużych ekranach. Ponadto sama platforma rozwija się w tym kierunku. Oprócz wprowadzenia płatnych opowiadań, portal uruchamia dwa projekty, które mają zająć się wydawaniem książek oraz ich ekranizacją.

Tajemnicza sprzedaż?

Obecnie trwają rozmowy na temat zmiany właścicieli serwisu, zaangażowani są także światowi giganci. Według źródła Canada24 w grę wchodzi kwota w wysokości 500 mln dolarów. Jednak informacja nie została oficjalnie potwierdzona, tak samo jak to, czy sprzedaż Wattpada rzeczywiście jest brana pod uwagę.

Czy zmiana właścicieli platformy może dojść do skutku? Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na publiczne oświadczenie ze strony firmy.


WATTPAD – DOBRY START CZY STRATA CZASU? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.