Sprzedaż Wattpada? W grę wchodzi 500 mln!

Wattpad to darmowa platforma dla amatorów pisarstwa, gdzie mogą oni publikować swoją twórczość. Wielu młodych autorów właśnie tam stawiało pierwsze pisarskie kroki i udostępniało swoje utwory. Jednak w przyszłości wiele może się zmienić. Czy sprzedaż Wattpada dojdzie do skutku?

Platforma i aplikacja mobilna Wattpad rozwija się i od początku jej istnienia możemy obserwować znaczące zmiany. Najpierw było to miejsce, w którym amatorzy pisarstwa mogli dać ujście wenie. Obecnie korzysta z niego ponad 90 mln użytkowników, a ich liczba wciąż rośnie. Szczególnie wysoki wzrost zanotowano podczas lockdownów, ponieważ wyniósł aż 125%.

Wattpad jednak nie spoczywa na laurach. Wciąż poszerza możliwości i zyskuje coraz większą popularność. Powieści wielu znanych autorów początkowo były dostępne właśnie tam, a teraz możemy znaleźć je w księgarniach lub ich odzwierciedlenie na dużych ekranach. Ponadto sama platforma rozwija się w tym kierunku. Oprócz wprowadzenia płatnych opowiadań, portal uruchamia dwa projekty, które mają zająć się wydawaniem książek oraz ich ekranizacją.

Tajemnicza sprzedaż?

Obecnie trwają rozmowy na temat zmiany właścicieli serwisu, zaangażowani są także światowi giganci. Według źródła Canada24 w grę wchodzi kwota w wysokości 500 mln dolarów. Jednak informacja nie została oficjalnie potwierdzona, tak samo jak to, czy sprzedaż Wattpada rzeczywiście jest brana pod uwagę.

Czy zmiana właścicieli platformy może dojść do skutku? Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na publiczne oświadczenie ze strony firmy.


WATTPAD – DOBRY START CZY STRATA CZASU? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.

 

ŹródłoCanada24
Korekta tekstuDominika Sobczak
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

REKLAMA

Rankingi

Książki w klimacie „Bridgertonów”

Debiutantki, gorsety i kwestie dziedziczenia – to w skrócie opis nowego serialu Netfliksa o rodzinie Bridgertonów. Dziewczęta wystrojone w tafty i tiule oraz nieuchwytni,...

Polecane

Złote Maliny – zaprezentowano nominacje antynagród świata filmowego. Czy „365 dni” znalazło się na liście?

Oczekiwanie na wieczór oscarowy możemy umilić oglądaniem innych gal. Złote Globy już ogłosiły swoich faworytów, a Złote Maliny właśnie ujawniły nominacje. Na liście znalazł...

„Później” – nowa powieść Stephena Kinga coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej powieści od mistrza grozy – Później. Co tym razem zaoferuje on swoim czytelnikom? Kolejny horror, który zmrozi krew...

„Cień i kość” – pojawił się zwiastun nowego serialu fantasy [ZAPOWIEDŹ]

Już jakiś czas temu Netflix zapowiedział nowy serial. Cień i kość powstał na podstawie bestsellerowych powieści autorstwa Leigh Bardugo i pojawi się na platformie...