Strona głównaLiteratura„Świąteczne namiętności” – recenzja antologii

„Świąteczne namiętności” – recenzja antologii

Świąteczne namiętności to zbiór krótkich historii takich autorek jak Paulina Świst, Anna Wolf, Kinga Litkowiec, Magdalena Winnicka, K.C Hiddenstorm, Patrycja Strzałkowska, J.B Grajda, Agata Suchocka, Edyta Folwarska czy Charlotte Mils.

Świąteczne namiętności to przepełnione romantyzmem historie, opowiadające o całkiem różnych bohaterach. Możemy dzięki nim poczuć magię świąt i już od listopada zagłębić się w miłosne, niekiedy erotyczne historie, poczuć dreszczyk emocji, spojrzeć na świat z punktu widzenia rosyjskiej mafii.

Świąteczne namiętności
fot. materiały prasowe

Piękno jest wieczne K.C Hiddenstorm

Już od pierwszej historii powieść nas zaskakuje i ruszamy z grubej rury. Chociaż akcja zaczyna się spokojnie, od podróży dwójki zakochanych w sobie ludzi, kończy się całkiem inaczej. Nieoczekiwanie, ale ciekawie.

Poznajemy młode małżeństwo, Jima i Piper.  On to poważny, nieco sztywny inwestor, ona zaś pisze scenariusze do filmów. Podczas drogi ich rozmowy zamieniają się w sprzeczki, od razu na wierzch wychodzą wszystkie  nieporozumienia. Zamiast pojechać na święta do rodziny,  z powodu awarii samochodu zatrzymują się w domku wynajmowanym innym przez Jima.

Tutaj napotykamy schody. Historia nie staje się już taka piękna. Z początku Piper odnosi wrażenie, jakby ponosiła ją wyobrażenia. To, o czym myśli, to, co widzi i słyszy, jest nierealne. Intuicja podpowiada jej coś, co nie miało żadnej racji bytu. Aż nagle…

Następuje zwrot akcji, którego, zapewniam, żadne z Was nie mogłoby się spodziewać. To coś, co pasowałoby do innego gatunku, niżeli został nam przedstawiony. Mimo to jestem stanowczo na tak! Antologię możemy zacząć od wielkiego kopa i bez  zastanowienia sięgnąć po dalsze historie. Z ciekawości, co następnym razem nam się przytrafi. Czy kolejne krótkie powieści będą jeszcze lepsze?

Zachar Kinga Litkowiec

Odpowiedź na zadane wyżej pytanie znalazła się naprawdę szybko. Już kolejną powieść mogłabym zaliczyć do mojego TOP 3 najlepszych z tej antologii. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Kingi Litkowiec, widziałam jedynie recenzje i materiały promocyjne. Jednak powieść Zachar w antologii Świąteczne namiętności przekonała mnie do tego, aby sięgnąć po inne utwory tej autorki. A także do tego, aby przeczytać o przeszłości głównego bohatera, Zachara, i jego dawnej miłości, Naomi.

Zachar Morozow to zimny, zdystansowany, stroniący od jakichkolwiek uczuć mężczyzna należący do rosyjskiej mafii. Katherina to młoda dziennikarka, która podstępem dostaje się do domu znienawidzonego Zachara. Ich losy wypełnia pikanteria, ale i romantyczne chwile. To idealna historia dla fanów podobnych wątków. Może zakończenie nie było tak spektakularne jak w przypadku Piękno jest wieczne, jednak w pełni zaskakujące i z pewnością zadowalające.

Sue Anna Wolf

W tej recenzji szczegółowiej chciałabym przedstawić Wam trzy najlepsze pozycje w Świąteczne namiętności. Z tą historią miałam jednak duży problem. Podobała mi się, owszem. Nie mogę się doczekać rozszerzenia tej historii. Jednak zabrakło mi tutaj dokończenia, nieco bardziej rozwiniętego wątku miłości Huntera i tytułowej Sue. Ich znajomości w liceum, historii rozstania, dalszych losów, już w dorosłości. Chociaż główną rolę gra w tej powieści szef Sue, liczyłabym na pociągnięcie i rozszerzenie wątku jej pierwszej, niekoniecznie szczęśliwej miłości.

Co z resztą opowiadań?

Najłatwiej byłoby mi napisać, że historie innych autorek nie miały w sobie „tego czegoś”, co wystarczająco przykułoby moją uwagę. Co to właściwie znaczy? Były opowiadania, które w jakiś sposób mnie urzekły, chociażby Blueberry, Rasberry i wszystkie inne berry, ale nie dałabym ich  w TOP 3, bo nie lubię zbyt przesłodzonych bohaterów. Podobnie było z Przystanek Zakopane. W przypadku innych po prostu nie przypadły do gustu. Przez styl lub nieoryginalny motyw przewodni.

Podsumowanie

Świąteczne namiętności to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Każda z autorek ma  własny styl oraz całkiem inny pomysł na historię. Jednym się one spodobają, drugim nie. Jednak trzeba zajrzeć do tych powieści, aby przekonać się, czy będzie tam coś dla Was.


Przeczytaj także recenzję Najlepszy przyjaciel!

Julia Koszela
Julia Koszelahttps://www.wattpad.com/user/LetaCaceres
Cześć! Zaraz będę miała dwadzieścia lat i wypadałoby, abym się ustatkowała, a nie latała z miejsca na miejsce. Ale co mam poradzić na to, że lubię podróże? I lubię koty, zwłaszcza mojego, z którym czasem całymi dniami mogłabym oglądać Harry'ego Pottera lub sprzątać mieszkanie, śpiewając repertuar Taylor Swift.
Okładka
8
Opis
8
Bohaterowie
7
Fabuła
7
Styl
6
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Świąteczne namiętności to zbiór krótkich historii takich autorek jak Paulina Świst, Anna Wolf, Kinga Litkowiec, Magdalena Winnicka, K.C Hiddenstorm, Patrycja Strzałkowska, J.B Grajda, Agata Suchocka, Edyta Folwarska czy Charlotte Mils.Świąteczne namiętności to przepełnione romantyzmem historie, opowiadające o całkiem różnych bohaterach. Możemy dzięki nim poczuć magię świąt...„Świąteczne namiętności” – recenzja antologii

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.