Strona głównaFilmŚwiąteczny przegląd Netflixa – romanse

Świąteczny przegląd Netflixa – romanse

Święta zbliżają się coraz większymi krokami, a więc jest to idealny czas na oglądanie tematycznych filmów. Przyznam szczerze, że mam do nich ogromną słabość. Im więcej magii świąt, tym lepiej. Dlatego też przejrzałam romantyczne propozycje Netfliksa na ten okres i proponuję Wam aż dziesięć z nich.

1. Randki od święta (2020)

Znacie to uczucie, gdy podczas rodzinnej imprezy pada pełno pytań o Waszego partnera, którego jeszcze nie macie? Bohaterowie tego filmu doskonale wiedzą, jak to jest, dlatego postanawiają zostać swoimi towarzyszami przy świątecznych spotkaniach. Początkowo żadne z nich nie liczy na wywiązanie się pomiędzy nimi głębszej relacji. Zależy im tylko na dobrym towarzystwie w trakcie rodzinnych uroczystości. Czy jednak zdołają utrzymać  kontakt jedynie od święta?

2. Zamiana z księżniczką (2018)

Stacy De Novo jest utalentowaną cukierniczką prowadzącą biznes w Chicago. Przez rozstanie z ukochanym święta przestały jej sprawiać radość, dlatego przyjaciel zgłasza ją do cukierniczego konkursu w Królestwie Belgravii. Okazuje się jednak, że tamtejsza księżna szykująca się do ślubu wygląda wręcz identycznie jak Stacy. Co się stanie, jeśli kobiety postanowią zamienić się miejscami?

PS. Jeśli spodoba Wam się ten film, to z pewnością powinniście obejrzeć jego kontynuację, która całkiem niedawno miała swoją premierę!

4. Świąteczny kalendarz (2018)

Ten film opowiada historię utalentowanej fotografki, która boi się spełniać swoje marzenia. Pracuje więc na stoisku Świętego Mikołaja – robi mu zdjęcia z dziećmi. Od dziadka dostaje antyczny kalendarz adwentowy. Okazuje się, że wcale nie jest on taki zwykły, jak mogłoby się wydawać. Czy to możliwe, żeby figurki znajdujące się w nim przepowiadały przyszłość? Przekonajcie się sami!

5. Prezenty z nieba (2020)

Teraz pora na propozycję, która nie przewiduje śnieżnych świąt. Erica zostaje wysłana do jednostki wojskowej organizującej co roku akcję Prezenty z nieba – w ramach niej żołnierze dostarczają prezenty i niezbędne artykuły ludziom mieszkającym na wyspach. Kobieta ma się dokładnie przyjrzeć tej sytuacji i sporządzić raport. Jej szefowa jednak z góry zakłada zamknięcie tej jednostki. Czy przystojny wojskowy nakłoni Ericę do próby uratowania ich oddziału? Czy bohaterka będzie w stanie przeciwstawić się swojej przełożonej?

6. Świąteczny książę (2017)

Młoda dziennikarka dostaje świąteczną pracę. Ma wyjechać za granicę i napisać artykuł o młodym księciu przygotowującym się do roli króla. Zupełnie przypadkowo, gdy trafia do pałacu, zostaje uznana za nową nauczycielkę młodej księżniczki. Czy zbliżenie się do królewskiej rodziny ułatwi jej pracę, czy utrudni? Co się stanie, kiedy prawda o jej zawodzie wyjdzie na jaw?

PS. Ten film ma aż 3 części. Koniecznie sprawdźcie je wszystkie, aby wybrać swoją ulubioną!

7. O północy w Magnolii (2020)

Dwójka najlepszych przyjaciół od lat wspólnie prowadzi program radiowy. Otrzymują świetną ofertę pracy, ale żeby ją dostać, muszą w Sylwestra poprowadzić audycję, podczas której przedstawią swoich partnerów rodzicom. Problem pojawia się jednak, kiedy ich związki się rozpadają. Żeby nie tracić możliwości lepszej pracy, postanawiają udawać parę. Jak na ich związek zareaguje rodzina? Czy można udawać parę i jednocześnie nie obudzić dawnych uczuć? Koniecznie musicie zobaczyć losy tej dwójki!

8. Świąteczny rycerz (2019)

Dziwnym trafem XIV-wieczny rycerz trafia do współczesności. Na swojej drodze spotyka piękną nauczycielkę, która przestała wierzyć w miłość. Ona, myśląc, że mężczyzna stracił pamięć, postanawia mu pomóc. Ile są w stanie nauczyć się od siebie wzajemnie? Czy rycerz, dostając możliwość powrotu, zdecyduje się na niego? A może oboje zmienią swoje priorytety?

9. Świąteczny spadek (2017)

Dla Ellen najważniejsze są imprezy i życie towarzyskie. Jednak żeby uzyskać posadę prezesa w firmie ojca, musi zmienić swoje nastawienie. Zostaje więc wysłana do rodzinnego miasteczka – ma dostarczyć wujkowi listy świąteczne. Jej pobyt niespodziewanie zostaje przedłużony. Czy to miejsce wpłynie pozytywnie na zachowanie młodej kobiety? Czy zmieni to jej priorytety? A może to nowo poznany mężczyzna pomoże jej się ustatkować?

10. Dash i Lily (2020)

Na koniec przedstawiam Wam krótki świąteczny serial. Rodzice Lily wyjeżdżają na święta, a jej brat spędza ten czas z chłopakiem. Dziewczyna nie liczy więc na wesołe Boże Narodzenie. Święta u Dasha również nie zapowiadają się kolorowo. Co jednak się stanie, gdy połączy ich pewien czerwony notatnik? Oboje zostawiają w nim krótkie notatki i podejmują się postawionych sobie nawzajem wyzwań. Dowiadują się o sobie coraz więcej, lecz nie znają swoich tożsamości. Jak potoczy się tak niezwykła znajomość?

https://www.youtube.com/watch?v=AmW5GO6btMM&t=16s&ab_channel=Netflix

Myślę, że fani romansów zdecydowanie znajdą tutaj coś dla siebie. Pewnie są wśród Was tacy, którzy już dawno zaczęli oglądać filmy świąteczne (przyznaję się, ja to robię od listopada!). Jeśli jednak ten okres jest dopiero przed Wami, to koniecznie sprawdźcie moje propozycje i podzielcie się swoimi opiniami.


Masz ochotę na więcej filmów, ale niekoniecznie w klimacie świąt? Koniecznie zajrzyj do weekendowych polecajek!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.