Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #11 – „Enola Holmes”

Weekendowe polecajki #11 – „Enola Holmes”

Dziś coś dla miłośników lekkich kryminałów oraz fanów Sherlocka Holmesa. Oto Enola – młodsza siostra słynnego detektywa. Bohaterka zabierze Cię na przygodę, która zdecydowanie nie będzie należeć do standardowej. Ale w końcu nazwisko Holmes zobowiązuje, prawda?

Premiera odbyła się już prawie dwa miesiące temu, warto jednak przypomnieć o filmie Enola Holmes. To nowa odsłona kryminalnych przygód rodziny Holmesów, ale tym razem na pierwszym planie zobaczysz młodszą siostrę Sherlocka i Mycrofta.

Garść faktów

Film oparty jest na pierwszej części (Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza) serii książek o przygodach Enoli autorstwa Nancy Springer. Powstał dzięki Millie Bobby Brown, która przeczytawszy o siostrze Sherlocka, pokochała ją i zapragnęła wcielić się w jej postać. Jak widać, dopięła swego. Razem z nią zagrali także Henry Cavill, Sam Claflin oraz Louis Partridge. Reżyserii podjął się Harry Bradbeer. Film, wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures, miał pojawić się w kinach, jednak ze względu na pandemię COVID-19 prawa do dystrybucji wykupił Netflix. W związku z tym premiera Enoli Homles odbyła się 23 września 2020 roku na wspominanej platformie streamingowej.

Pierwsze śledztwo Enoli Holmes

Enola to młodsza siostra Sherlocka i Mycrofta Holmesów. Dziewczynę wychowywała matka w rodzinnym domu w Ferndell Hall. W dniu jej szesnastych urodzin kobieta znika. Nastolatka postanawia ją odnaleźć. Zwodząc swoich braci, próbuje rozszyfrować wskazówki pozostawione przez zaginioną. W drodze do Londynu poznaje markiza Tewkessbury, któremu pomaga uciec przed śmiercią. Ale czy uda jej się uniknąć niebezpiecznych pułapek i odnaleźć matkę? Z pewnością będzie to podróż pełna wrażeń.

It’s a world that needs changing

Ta pozycja i dla starszych, i dla młodszych jest idealnym sposobem na przyjemne spędzenie wieczoru. Czekają Cię chwile trzymające w napięciu oraz takie wywołujące wzruszenie. Odpal Netflixa i sprawdź, jak poradzi sobie siostra Sherlocka Holmesa.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #11 - „Enola Holmes"
Fot. IMDb

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.