Strona głównaRecenzje książek i komiksówFantastyka, sci-fi, horror„Tajne przez magiczne” – fantasy dla każdego!

„Tajne przez magiczne” – fantasy dla każdego!

Laureatka konkursu Piórko 2019, autorka świątecznej książki dla dzieci Elf do zadań specjalnych i blogerka. Jak Katarzyna Wierzbicka poradziła sobie w najnowszej powieści Tajne przez magiczne?

OD REDAKCJI DO PRZEDSZKOLA

Główną bohaterkę Tajne przez magiczne poznajemy, gdy stoi na życiowym rozdrożu. Agata Filipiak postanawia porzucić dotychczasową pracę redaktorki i zatrudnić się jako woźna w przedszkolu. Choć nowa posada wydaje się być całkiem przyjemnym i prostym zajęciem, szybko okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Kobieta wplątuje się w coś, czego inne woźne mogłyby tylko pozazdrościć.

Tajne przez magiczne Katarzyny Wierzbickiej to książka, która wciąga od samego początku aż do ostatniej strony.

Ogromnym atutem tej powieści na pewno jest sama historia – kusząca i intrygująca. Autorka w sposób niezwykły ukazała dość lekki wątek fantastyczny i przedstawiła nam przeróżne fantastyczne stworzenia, których życie i zwyczaje poznajemy z niesamowitą dokładnością. Co najważniejsze, fabuła sprawia, że ciężko oderwać się od lektury, a zabawnych sytuacji nie brakuje.

Jest jednak problem z główną bohaterką. Zdawać by się mogło, że Agata powstała ze zlepka kilku różnych postaci. Brakuje jej głębi, wiele jej działań zdaje się być nieprzemyślanych. Znaczna większość wydarzeń z jej udziałem sprawia wrażenie pustych, stworzonych tylko po to, by fabuła nie zwolniła. 

JAK MOŻNA BAWIĆ SIĘ KLISZĄ

Katarzyna Wierzbicka stawia na wiele klasycznych rozwiązań. W narracji dominuje ta prowadzona przez Agatę, co daje nam wyraźny pogląd na nawyki i życie bohaterki. W trakcie rozwoju fabuły zarówno ona, jak i czytelnik zaczynają stopniowo rozumieć, że siły nadprzyrodzone istnieją i mają duży wpływ na nasz świat. Autorka opisuje coraz poważniejszy konflikt między dwoma stronami rządzących w magicznym świecie, a przy tym dostarcza nam sporo humoru.

Przy lekturze Tajne przez magiczne ciężko się nudzić, gdyż Katarzyna Wierzbicka postawiła na akcję i dużą dawkę zaskakujących wydarzeń. Dodatkowo umieściła tam niezliczoną ilość słowiańskich istot i demonów, dodając im coś od siebie, dzięki czemu niektóre postaci zyskały nowe umiejętności.

NA ZAKOŃCZENIE

Jeśli więc pragniecie przeczytać pełną humoru powieść fantasy, śmiało wykorzystującą słowiańskie stworzenia i bogów, która rozgrywa się w zadziwiającym miejscu, musicie zajrzeć do Tajne przez magiczne Katarzyny Wierzbickiej! Tam będziecie świadkami zaskakujących wydarzeń i poznacie wiele niezwykłych postaci, z którymi nuda wam niestraszna!


A wszystkich fanów fantasy zapraszamy również do naszej recenzji Pełnika!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Fabuła
10
Bohaterowie
8
Zakończenie
9
Język
9
Klimat
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Laureatka konkursu Piórko 2019, autorka świątecznej książki dla dzieci Elf do zadań specjalnych i blogerka. Jak Katarzyna Wierzbicka poradziła sobie w najnowszej powieści Tajne przez magiczne? OD REDAKCJI DO PRZEDSZKOLA Główną bohaterkę Tajne przez magiczne poznajemy, gdy stoi na życiowym rozdrożu. Agata Filipiak postanawia porzucić dotychczasową...„Tajne przez magiczne” – fantasy dla każdego!

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.