Strona głównaCiekawe„Turysta” – nowy serial HBO MAX

„Turysta” – nowy serial HBO MAX

Turysta to sześcioodcinkowy serial produkcji Two Brothers Pictures dla BBC. Jamie Dornan gra w nim Brytyjczyka, który podczas podróży po australijskich pustkowiach ulega wypadkowi. Wkrótce potem budzi się w szpitalu z amnezją. Nie ma pojęcia, kim jest, dlatego musi wykorzystać posiadane wskazówki i odkryć swoją tożsamość, zanim dogoni go przeszłość. Czy ten nowy serial jest wart uwagi?

  • Serial dostępny na HBO MAX od 21 kwietnia
  • Gatunek: Thriller
  • Produkcja: Wielka Brytania
  • Obsada: Jamie Dornan, Danielle Macdonald, Shalom Brune-Franklin, Damon Herriman, Alex Dimitriades, Ólafur Darri Ólafsson, Kamil Ellis.
turysta serial
fot. materiały prasowe

NIESZABLONOWE PODEJŚCIE DO SZABLONU

Zdjęcia kręcono w Australii, więc na większość scenerii składają się pustynne stepy. Stanowią klimatyczną podstawę dla fabuły, która owszem, jest kliszowa, jednak wysokie oceny mogą świadczyć, że w przypadku Turysty schemat ten dobrze się sprawdził. Na pozytywne opinie wpływają również jakość produkcji oraz dobrze wykreowane postaci, choćby Helen Chambers (Danielle Macdonald), młoda posterunkowa na okresie próbnym.

Przeczytaj także artykuł: The Sinner 1. sezon – przeszłość i tak cię dopadnie

MIESZANKA GATUNKÓW

Turysta to nie tylko dobrze skonstruowany thriller, lecz także pełen tajemnic kryminał, w którym znalazło się miejsce na abstrakcyjny humor. Paleta intrygujących postaci i trzymające w napięciu momenty grozy zdecydowanie zachęcą do oglądania każdego fana seriali akcji.

turysta
fot. materiały prasowe

PRODUKCJA

Scenariusz produkcji napisali nominowani do nagród BAFTA producenci oraz scenarzyści Harry i Jack Williams (Baptiste, Zaginiony, Kłamstwa). Razem z Christopherem Airdem (Baptiste, Kłamstwa, Klika) są producentami wykonawczymi z ramienia Two Brothers Company. Tommy Bulfin (Normalni ludzie, Line of Duty, Peaky Blinders) to producent BBC. Lisa Scott (A Sunburnt Christmas, Krwawe polowanie) jest producentką, a Chris Sweeney (Liar, Back to Life) – producentem wykonawczym i reżyserem. Serial Turysta jest produkcją powstałą we współpracy z Highview Productions, All3Media International, South Australian Film Corporation, HBO Max, Stan oraz ZDF.


Zachęcamy do przeczytania recenzji Cowboy Bebob.

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.