Strona głównaRecenzje książek i komiksówKryminał, thriller, sensacja"W kręgach władzy"– trylogia polskiej polityki

„W kręgach władzy”– trylogia polskiej polityki

Większość ludzi uważa polską politykę za nudną, głównie papierkową pracę. Dopiero zagłębiając się w nią jesteśmy w stanie ujrzeć, iż dochodzenie do władzy w Polsce jest znacznie bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje. Trylogia W kręgach władzy jest polityczną fikcją, która przedstawia politykę od środka.

Remigiusz Mróz jest jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów w Polsce. Młody pisarz zasłynął głównie z serii Chyłka, opowiadającej o Pani Mecenas i jej młodszym asystencie. Jednakże pierwszą książką tego autora, jaką udało mi się przeczytać, było Wotum Nieufności. To pierwsza część trylogii W kręgach władzy, która skupia się na dwóch głównych bohaterach z różnych stron politycznych: Darii Seydzie oraz Patryku Hauer’ze.

Na początku każdej z części możemy zapoznać się z mapą polityczną poszczególnych partii wymyślonych przez autora. Rozmieszczone są na podstawowym kompasie politycznym z podziałem na lewicę, prawicę, konserwatyzm oraz liberalizm.

WOTUM NIEUFNOŚCI

Pierwszą częścią trylogii W kręgach władzy jest Wotum nieufności, które rozpoczyna się przebudzeniem marszałek sejmu w pokoju hotelowym. Kobieta straciła pamięć, ale podejrzewa, że została zmanipulowana. Nie wie jednak przez kogo ani dlaczego. Podczas czytania pierwszej części trylogii nie tylko skupiamy się na odkrywaniu spisków, mających miejsce w polskim rządzie, ale i na przyczynie, dlaczego Daria nie pamięta dziesięciu godzin wyrwanych z życia.

„Ludzie nie wiedzą, czego oczekiwać, dopóki ich o tym nie poinformujemy.”

Mróz nie skąpi czytelnikowi nagłych zwrotów akcji ani różnorodnych bohaterów. Książkę czyta się szybko i z zapałem, a dodatkowo jest pełna wartościowych cytatów.

WIĘKSZOŚĆ BEZWZGLĘDNA

W polskim rządzie trwa kryzys. Wiadomość o planowanym zamachu nie pomaga w rządzeniu państwem. Drugi tom serii W kręgach władzy – Większość bezwzględna podtrzymuje fakt, iż polityka jest „brudną grą”. Sabotaże, które mają miejsce w życiu Darii, utrzymują nas w przekonaniu, że w polityce nie można ufać nawet najbliższym przyjaciołom.

„Ludzie zapomną, co powiedziałeś. Ludzie zapomną, co zrobiłeś. Ale nigdy nie zapomną, jak się dzięki tobie poczuli.”

WŁADZA ABSOLUTNA

Ostatnia cześć W kręgach władzy, a zarazem licząca najmniej stron, Władza absolutna zaskakuje na każdym kroku. Anarchia, konflikty oraz manipulacje w rządzie stają się powszechniejsze niż dotychczas.

„W polityce nie było potężniejszej broni od rozbijania społeczeństwa na dwa obozy.”

Remigiusz Mróz przedstawia nam nową, fantastyczną postać. Skupia się na jej relacjach z głównym bohaterem, gdy wspólnie próbują dotrzeć do prawdy, kto wywołał największe zamieszanie w kraju od wielu lat…

Każda z części kończy się nagłym zwrotem akcji. Trzymanie w napięciu czytelnika jest typowe dla stylu pisania Remigiusza Mroza. Dopiero w kolejnych częściach dowiadujemy się, co stało się z naszymi ulubionymi bohaterami. Trylogię W kręgach władzy polecam nie tylko osobom zainteresowanym polityką, ale i tym, którzy uwielbiają tajemnice oraz spiski.


Jeśli interesują Cię tematy polityczne, to zachęcam Cię do zajrzenia na MEGAFON, gdzie możesz zapoznać się z wieloma ciekawymi artykułami oraz do przeczytania „W CIENIU ORŁA” MACIEJ CIACH – RECENZJA

Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.