Strona głównaCiekaweWakacyjna miłość, czyli filmowe podsumowanie czerwca

Wakacyjna miłość, czyli filmowe podsumowanie czerwca

Wakacyjna miłość jest motywem przewodnim niemalże każdego filmu o nastolatkach. Warunkiem powstania i sukcesu takiej produkcji jest: wyjazd na wakacje, plaża, wysoka temperatura i przystojny, młody mężczyzna. Dobrze, nie zawsze. Ale niejednej dziewczynie po obejrzeniu takiego filmu pojawia się w głowie wizja idealnej wakacyjnej miłości. Tylko jak ją przeżyć i jak zakończyć? Czy w prawdziwym życiu jest na nią miejsce? W poniższych filmach z pewnością!

1. Nadeszło lato (reż. Gabriele Muccino)

wakacyjna miłość w filmie nadeszło lato
materiały promocyjne

Wakacyjna miłość ujęta w sposób piękny, emocjonalny i nostalgiczny. Film L’estate addosso to obraz poszukiwania siebie, gdy kończąc szkołę i etap dzieciństwa zostaje się samemu ze swoim życiem. Główni bohaterowie, Maria i Marco, wyjeżdżają do USA w podróż pełną emocji i wspaniałych przeżyć. Właśnie podczas tego niesamowitego lata zaprzyjaźniają się z dwójką gejów – Mattem i Paulem. Razem na nowo zaczynają smakować życie.

Wzruszający film, w którym wakacyjna miłość została pięknie ukazana. Reżyser, Gabrielle Muccino, przez 1 godz. 43 min rozbudza w widzu emocje, aby następnie pozostawić go z natłokiem myśli. Uważajcie więc.

nie uciekniesz od miłości
materiały promocyjne

2. Nie uciekniesz od miłości (reż. Steven K. Tsuchida)

Obraz Tsuchidy kompletnie odbiega od  włoskiego filmu. Mamy tutaj typową komedię romantyczną z wątkiem wakacyjnej miłości. Jest wszystko, czego potrzeba: Mauritius, zasłużony urlop, ogrom miłości (jest nawet ślub!). Co prawda, bohaterowie nie są nastolatkami, ale jest na kim zawiesić oko.

Pragnąca kariery muzycznej i załamana rozstaniem Erica zgadza się na występ w luksusowym kurorcie na Mauritiusie. Gdyby tylko wiedziała, że podczas krótkich wakacji jej życie wywróci się do góry nogami… Były chłopak, jego obecna narzeczona i pewien przystojniak. A to wszystko owiane nutką intrygi.

3. Zakochany bogacz (reż. Bruno Garotti, Anita Barbosa)

Wątek wakacyjnej miłości został ukazany w filmie w sposób przewrotny, zabawny i zakręcony. Na pierwszy rzut oka biedny, lecz tak naprawdę bardzo bogaty Teto, próbuje zacząć życie od zera, rezygnując z majątku rodziny. Kiedy poznaje bezpośrednią, twardo stąpającą po ziemi Paulę, próbuje dorównać jej zaradnością i zaimponować nie majątkiem, a osobowością. Jednakże, jak w każdym filmie, kłamstwo ma krótkie nogi. W końcu jak długo można trzymać w tajemnicy imperium pomidorowe?!

zakochany bogacz
materiały promocyjne

Jeśli poszukujecie nietypowej fabuły i zwrotów akcji, ta pozycja nie jest dla Was. Przewidzicie w tym filmie niemal wszystko, ale jest miło, przyjemnie i przede wszystkim wakacyjnie.

4. Pierwsze takie wakacje (reż. Ozan Aciktan)

Turecki film, który chwilami mnie nieco denerwował. Nie wiem, czy też tak macie, ale często gdy fabuła nie rozwija się po mojej myśli, film mnie irytuje. Jednakże stwierdziłam, że takie odczucia podczas oglądania często oznaczają, że mamy do czynienia z czymś dobrym (odbiegając od tematu, tutaj idealnym dla mnie przykładem jest produkcja Sierota).

pierwsze takie wakaje - film o wakacyjnej miłości
materiały promocyjne

Schematyczne (co nie zawsze jest złe!) odwzorowanie wakacyjnej miłości. Grupa nastolatków, przyjaciół z dzieciństwa, co roku wraca w to samo miejsce na letni wypoczynek. Deniz, główny bohater, kończy 16 lat i zamierza przeżyć pierwsze nastoletnie przygody. Jego myśli krążą wokół Asli – sympatii z dzieciństwa. Bohater próbuje zmienić swój wizerunek w oczach innych znajomych, którzy wciąż widzą w nim denerwującego młodszego brata ich kumpeli. Pierwsze takie wakacje to przyjemna, lekka opowieść o dorastaniu i szukaniu nowych wrażeń. Historia bliska każdemu nastolatkowi, a pewnie i rodzicom. 🙂

5. Pochwyceni przez fale (reż. Massimiliano Camaiti)

wakacyjna miłość w filmie pochwyceni przez fale
materiały promocyjne

Obraz płomiennego uczucia wśród porywających fal pod sycylijskim słońcem. To także wzruszająca historia o pierwszej miłości, bólu i wkraczaniu w dorosłość. Piękna opowieść o dwojgu nastolatków, którzy chłoną każdą wspólną, wyjątkową chwilę i tworzą wspomnienia na zawsze. Szybko zrozumieją, że to właśnie wspomnienia zostają, a ludzie odchodzą.

Sara i Lorenzo poznają się na obozie żeglarskim, gdzie chłopak jest pierwszy raz asystentem. Szybko zaczynają się sobą interesować i spędzać wspólne chwile. Przechodzą ogromną metamorfozę od dzieci, przez zakochanych, szalonych nastolatków, aż po młodych dorosłych podejmujących trudne decyzje. Jednak życie w przyspieszonym tempie nie jest tym, czego pragną.

Trzymajcie się dzielnie podczas oglądania filmu. Najlepiej przygotujcie kilka chusteczek.


Jaki film z wątkiem wakacyjnej miłości jest wart obejrzenia? A może… jaki Was najbardziej zdenerwował?

Zobaczcie też, jak miłość się dzieje w Palm Springs!

Ania Kin
Ania Kin
Uparta, samodzielna i niezależna – to ja. Stanowczo przerzucam kolejne kartki książek i szukam niestandardowych tematów, by odkrywać nowe i nieznane. Wciąż szukam swojego miejsca na świecie. Teraz jestem tu, a Ty?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.