Strona głównaFilm"WandaVision"- serial dramatyczny Marvela

„WandaVision”- serial dramatyczny Marvela

Większość z nas na pewno słyszała chociażby o jednym filmie z uniwersum Marvela. Jednymi z najpopularniejszych postaci jest Iron Man lub Kapitan Ameryka. Jednak nie cały fantastyczny świat kręci się wokół nich. Serial WandaVision opowiada o wydarzeniach z życia Wandy Maximoff po filmie Avengers: Endgame.

WandaVision to amerykański serial dramatyczny na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Opowiada on o dwójce bohaterów, którzy należeli do zespołu superbohaterów o nazwie Avengers. Na ich temat zostało poświęconych kilka filmów, takich jak: Avengers, Avengers: Czas Ultrona czy Avengers: Wojna domowa i kilka innych. Każdy z superbohaterów miał niezwykłą zdolność. W serialu WandaVision zgłębiamy tajemnice mocy Wandy Maximoff, która tworzy własną rzeczywistość.

Jak z dawnych lat…

Pierwsze odcinki przedstawione są w czarno-białej formie. Między zabawnymi scenami możemy nawet usłyszeć wstawki śmiechów. Takie cechy sprawiają, że początek przypomina seriale z dawnych lat. Twórcy zaciekawili tym zagraniem wielu widzów, ponieważ taka forma nie jest często spotykana w naszych czasach. A kolejne odcinki są jeszcze lepsze!

Tajna organizacja

W utopijnym, pełnym przyjemnych niespodzianek życiu Wandy oraz Visiona obserwujemy sceny z prawdziwego świata. Poza wyimaginowanym światem Wandy, stworzonym dzięki jej niezwykłym mocom, obserwujemy działania agentów organizacji S.W.O.R.D. (Sentient Weapon Observation Response Division). Starają się oni zrozumieć działanie owładniętego przez Wandę Maximoff miasteczka, do którego nie mogą wejść. Wysyłają tam jedną ze swoich agentek, która stara zbliżyć się do Wandy.

Barwne, drugoplanowe postacie!

Serial zaskakuje nas w każdym odcinku. Począwszy od zwrotów akcji w wymarzonym życiu głównej bohaterki w pierwszych odcinkach, po niespodziewane momenty w prawdziwym świecie. Aktorzy wyśmienicie wcielili się w swoje postacie. Nawet bohaterzy drugoplanowi, dzięki odpowiedniemu odwzorowaniu emocji, mają swój wyjątkowy charakter. Jedną z lepiej zagranych postaci w mojej ocenie jest Agatha – sąsiadka, która zaprzyjaźniła się z Wandą. Pomocna, ale i posiadająca jak każdy z nas wady, okazuje się intrygującą postacią, która skrywa wielką tajemnicę. Zostaje ona dopiero odkryta w kolejnych odcinkach i ma wielki wpływ na całą fabułę.

Wiele emocji!

Podczas oglądania serialu WandaVision wraz z Wandą doświadczamy jej emocji, począwszy od cierpienia spowodowanego przez śmierci jej bliskich osób, po chociażby krótkotrwałe szczęście, dzięki stworzeniu przez nią jej własnego, utopijnego świata. Maximoff jest bardzo emocjonalną osobą, która dalej stara się zrozumieć swoją moc. Czasami zdarza się, że korzysta z niej w wybuchach emocji, ale nigdy nie chce nikogo zranić. Vision wspiera ją i pomaga nad tym panować.

Pozycja obowiązkowa dla fana Marvela!

Serial WandaVision zdecydowanie polecam każdemu fanowi Marvela oraz osobom, które chociaż minimalnie orientują się w osi czasu Marvela. Możemy przyjrzeć się szczegółom jednej z najsilniejszych mocy w całym Uniwersum MCU, którą posiada Wanda Maximoff. Dodatkowo poznajemy więcej cech bohaterki oraz jej ukochanego – Visiona, które dają nam szerszy obraz na ich osoby.

Same plusy!

Kolejnym dużym plusem serialu twórczyni Jac Schaeffer są efekty specjalne. Moc Wandy, Visiona i innych postaci jest zrobiona niezwykle profesjonalnie. Zapiera dech w piersiach!  WandaVision to zdecydowanie jeden z lepszych serialów Marvela, jakie oglądałam. Mogę z czystym sumieniem polecić i ze względu na fabułę, jak i scenerię.


A po ciężkim dniu w pracy lub szkole warto obejrzeć Matyldę.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.