Strona głównaFilmWeekendowa polecajka #18 – „Giń, 2020!”

Weekendowa polecajka #18 – „Giń, 2020!”

Rok 2020 najchętniej wyrzucilibyśmy z pamięci. Pandemia, zamieszki i wiele innych nieprzyjemnych wydarzeń sprawiły, że zapisał się w historii nie tak, jak byśmy tego chcieli. Dlatego nowy rok proponuję rozpocząć żartobliwym podsumowaniem i hasłem: Giń, 2020!

Ostatni rok był trudny dla wszystkich. Byliśmy oddzieleni od bliskich, pracowaliśmy i uczyliśmy się w domach. Patrząc wstecz, można odnieść wrażenie, że to był tylko sen, a zaistniałe sytuacje są jedynie wytworem naszej wyobraźni. Jednak niestety nie. Musieliśmy stawić czoła wielu przeszkodom, ale nareszcie koniec! Świetnym podsumowaniem tego czasu jest Giń, 2020! Z przymrużeniem oka i sarkazmem przedstawia najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

Garść faktów

Twórcy Czarnego Lustra stworzyli niesamowitą produkcję, która podsumowuje rok 2020 w komediowy sposób. W filmie wystąpili znani aktorzy tacy jak Samuel L. Jackson, Hugh Grant czy Lisa Kudrow. Produkcja stylizowana jest na dokument, a powyżsi artyści wcielili się w role ekspertów. Film możesz obejrzeć na Netfliksie.

Nareszcie koniec

Giń, 2020! to opowieść o wydarzeniach z 2020 roku, ale opowiedziana żartobliwie. Film jest stylizowany na dokument, dlatego autentyczne sytuacje komentowane są przez specjalistów takich jak historyk czy psycholog. Ponadto opisy ostatniego czasu z perspektywy cywili zapobiegły wyniosłemu brzmieniu produkcji, która może także się pochwalić kilkoma celnymi uwagami i przytykami.

Well, January started out as usual. The planet was floating in space like it normally does.

Oczywiście ostatni rok nie zapisał się w historii pozytywnie i przyniósł wiele strat, jednak czasem warto oderwać się od smutków. Giń, 2020! pozwoli spojrzeć na minione miesiące z dystansem. Rozsiądź się wygodnie, obejrzyj dzisiejszą film z dzisiejszej polecajki i zacznij  2021 rok, zostawiwszy wszelkie przykrości za sobą.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowa polecajka #18 - "Giń, 2020!"
fot. popbookownik

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.