Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #13 – „Wielki Mike”

Weekendowe polecajki #13 – „Wielki Mike”

Ta historia skradnie Twoje serce! Oparta na faktach opowieść o biednym i zagubionym nastolatku rozczula, wzrusza i wywołuje uśmiech na twarzy. Wielki Mike to świetna produkcja – idealna na spokojny wieczór.

Chwytająca za serce i zapadająca w pamięć opowieść zabierze Cię w świat Mikea, gdzie dobro zwycięża nad złem. Ta historia stanowi świetny przykład na to, że trzeba brać pod uwagę nie tylko ogół, ale także jednostkę, bo każdy z nas jest inny i potrzebuje uwagi oraz miłości.

Produkcję można obejrzeć na CDA i Netfliksie.

Garść faktów

Film z 2009 roku w reżyserii Johna Lee Hancocka jest historią opartą na faktach. Opowiada o losach Michaela Ohera, słynnego amerykańskiego futbolisty. Produkcja zdobyła wiele nominacji, w tym jedną do Oscara za najlepszy film, oraz kilka nagród. Większość z nich otrzymała Sandra Bullock za wspaniałe odegranie roli Leigh Anne Tuohy, a wśród nich znalazł się Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. 

W Wielkim Mikeu wystąpili także: Tim McGraw, Quinton Aaron, Lily Collins, Jae Head oraz Kathy Bates.

Coś swojego

Życie Mikea nie jest usłane różami. Nie ma on spokojnego miejsca, które mógłby nazwać domem, ani osoby godnej zaufania. Jednak jego życie ulega zmianie, gdy trener jednej z lepszych szkół w mieście dostrzega w nim talent sportowy. Chłopak zaczyna uczęszczać do tej placówki, ale jego stopnie pozostawiają wiele do życzenia. 

Jego wygląd i zachowanie zwracają uwagę bogatej rodziny Tuohy. Pewnej deszczowej nocy, widząc Mikea błąkającego się w przemoczonych ubraniach, zabierają go do siebie. Pozwalają mu zostać na noc, a gdy okazuje się, że nie ma dokąd iść, zapraszają go na kolację z okazji Święta Dziękczynienia, a także na kilka następnych dni. Z czasem zaczynają się ze sobą zżywać i Tuohyowie przygarniają chłopaka, który szybko staje się członkiem ich rodziny.

Mike zaprzyjaźnia się z przybranym bratem, Seanem Juniorem, poprawia oceny i zaczyna grać w szkolnej drużynie futbolu. Niedługo później okazuje się, że jego uśpiony talent może zapewnić mu sukces.

I got your back

Polecam wszystkim fanom sportów, komedii, dramatów oraz biografii. To będzie dobrze spędzony czas pełen uśmiechu i wzruszeń, a film zapadnie w pamięć i pozostanie miłym wspomnieniem przez długi czas.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #13 - „Wielki Mike"
fot. IMDb
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.