Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #16 – „Ekspres polarny”

Weekendowe polecajki #16 – „Ekspres polarny”

Tym razem niestandardowy, ale na pewno znany wielu osobom film, który ukazuje niesamowitą magię świąt. Ekspres polarny to nie tylko podróż na biegun północny, lecz także pełna emocji opowieść o przyjaźni. Nadszedł już odpowiedni moment, aby rozpocząć seans, nie sądzisz?

Szalona podróż na biegun polarny jest idealnym sposobem na poczucie odpowiedniej atmosfery w ostatni weekend przed samymi świętami. Historia chłopca tracącego wiarę w Mikołaja pomaga odkryć pokłady dobroci w sercu oraz prawdziwe znaczenie przyjaźni. Przekonaj się o tym sam, oglądając Ekspres polarny na CDA lub Netfliksie.

Garść faktów

Film powstał na podstawie książki dla dzieci autorstwa Chrisa Van Allsburga. Animacja została wyreżyserowana przez Roberta Zemeckisa, który był także współtwórcą scenariusza. Otrzymała ona Grammy za najlepszą piosenkę w filmie kinowym (Believe) oraz wiele nominacji, w tym trzy do Oscara. Co ciekawe, w sześć postaci wcielił się Tom Hanks.

Podróż na biegun

Ośmioletni chłopiec traci wiarę w świętego Mikołaja. W wigilijną noc budzi go hałas wywołany przez pociąg. Okazuje się, że jest to ekspres polarny, zmierzający na biegun północny. Bohater postanawia udać się w tę podróż, która przynosi mu mnóstwo niesamowitych przygód oraz nieprzewidzianych kłopotów. Razem z nowymi przyjaciółmi szukają świętego Mikołaja i odkrywają, czym naprawdę są święta.

There’s no greater gift than friendship

Film nie trafi w gust każdego. Animacja nie przypomina współczesnych bajek typu Kraina Lodu, dlatego warto o tym wiedzieć przed seansem. Jednak jest w niej coś intrygującego, coś, co zaciekawia widza i ciągnie w swój świat. Dlatego jeśli chcesz poczuć świąteczną magię, zdecydowanie powinieneś obejrzeć Ekspres polarny. Będzie on też świetną pozycją dla całej rodziny.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #16 - „Ekspres Polarny"
fot. justwatch

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.