Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #21 – "Odlot"

Weekendowe polecajki #21 – „Odlot”

Dziś przybywam z propozycją idealną na Dzień Babci i Dziadka. Odlot to świetna zabawa dla całej rodziny. Zarówno młodsi, jak i starsi będą wspólnie śmiać się, wzruszać, a może nawet wspominać dawne czasy. Gwarantuję, że ten seans będzie dobrze spędzonym czasem z bliskimi.

Przygody młodego skauta i starszego mężczyzny pokochały miliony dzieci i dorosłych na całym świecie. Nie bez powodu film otrzymał wiele nagród, a nawet zapisał się w historii jako pierwsza animacja 3D, otwierająca festiwal w Cannes. Odlot obejrzysz na HBO GO i VOD.

Garść faktów

Film w reżyserii Pete Doctera oraz Boba Petersona został doceniony nie tylko przez widzów. Zebrał świetne opinie krytyków, a jakby tego było mało, otrzymał ponad 20 nagród i drugie tyle nominacji. Wśród nich znalazły się nawet dwa Oscary: za najlepszą muzykę oryginalną oraz najlepszy długometrażowy film animowany. W rolach głównych wystąpili Edward Asner, Christopher Plummer, Jordan Nagai oraz Bob Peterson.

Przygoda życia

Carl to siedemdziesięcioletni staruszek, który nie zmienia się, pomimo zmieniającego się wokół świata. Jest emerytowanym sprzedawcą balonów, które po śmierci żony zgromadził w swoim domu, aby pomogły mu spełnić marzenie o przygodzie. Jednak ta rozpoczyna nie do końca zgodnie z planem. Okazuje się, że zabrał ze sobą pasażera na gapę – ośmioletniego skauta. Chłopiec dezorganizuje mu podróż, wciągając go w wiele nieprzewidzianych zdarzeń. Ale czy przypadkiem nie na ty polega przeżycie przygody?

I was hiding under your porch because I love you.

Odlot to niesamowita opowieść o miłości, przyjaźni, przygodzie i starości. A choć od premiery minęło już ponad dziesięć lat, wciąż zachwyca fabułą, pomysłem i realizacją. Ponadto love story Carla i Ellie uznawane jest za jedno z najlepszych w historii kina. Z pozoru film wydaje się być zwykłą bajką dla dzieci, ale po obejrzeniu okazuje się, że to wartościowa pozycja bez względu na miejsce w przedziale wiekowym. Dlatego też nie pozostaje nic innego, jak rozpoczęcie seansu!

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #21 - "Odlot"
fot. Filmweb
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.