Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #25 - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

Weekendowe polecajki #25 – „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”

Podobnie jak tydzień temu, tak i dziś proponuję pozycję dającą do myślenia. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego starzejemy się z wiekiem, zamiast młodnieć? Albo kiedy umrzemy? Interesującą odpowiedź na te pytania znajdziesz w filmie Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. A chociaż jest to fikcja, pozwala przez chwilę skupić się na przemijaniu życia.

Propozycja na ten weekend z pewnością wpisuje się na listę filmów o specyficznej tematyce. Jednak warto zagłębić się w historię bohatera, gdyż opowiada ona nie tylko o młodnieniu z wiekiem, ale także o miłości, przyjaźni, strachu i marzeniach. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona obejrzysz na CDA, HBO GO, Netfliksie.

Graść faktów

Dzieło Davida Finchera z 2008 roku zostało docenione wieloma nagrodami, w tym trzema Oscarami. Szczególnie wybitna okazała się scenografia oraz charakteryzacja, które nie tylko zdobyły statuetkę Akademii Filmowej, ale także BAFTY, czy Saturny w przypadku tej drugiej. W rolę bohatera tytułowego wcielił się Brad Pitt, towarzyszyli mu m.in. Cate Blanchett, Tilda Swinton, Taraji P. Henson i Jared Harris. 

Młodnieć z wiekiem

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona rozpoczyna się w szpitalu, w którym przebywa schorowana staruszka. Kobieta prosi swoją córkę, aby przeczytała jej pamiętnik. Jego autorem jest mężczyzna z niezwykłą przypadłością. Otóż rodzi się w 1918 roku jako 86 letni starzec, a wraz z upływem lat młodnieje. Jego matka umiera podczas porodu, a ojciec, przerażony jego wyglądem, podrzuca go do lokalnego domu starców. Tam przygarnia go jedna z opiekunek. W ciągu swojego niezwykłego przeżywa wiele wzlotów i upadków, poznaje świat „od tyłu”, a także znajduje miłość swojego życia.

I don’t like getting older.

Tematyka filmu na pewno nie należy do zwyczajnych. Jednak odwrócony proces dorastania Benjamina Buttona zachęca do przemyślenia wielu kwestii. A jak wspominali bohaterowie:  nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać na ścieżce życia, a które definiowane jest szansami, nawet tymi przegapionymi. Warto spędzić weekendowy wieczór na obejrzeniu dzisiejszej propozycji.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #25 - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Kadr z filmu „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.