Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #26 - "Mała księżniczka"

Weekendowe polecajki #26 – „Mała księżniczka”

W tym tygodniu propozycją na weekend jest wspaniały film familijny. Mała księżniczka to idealna pozycja, przy której cała rodzina spędzi miło czas. Będzie śmiech i łzy, ale też niesamowite opowieści prosto z Indii. Razem z Sarą przeżyj pełną emocji przygodę.

Mała księżniczka to piękny i wzruszający film pokazujący, że czasem dobroć przychodzi z niespodziewanej strony i nie warto jej odrzucać. Ponadto będziesz mieć możliwość słuchania barwnych hinduskich opowieści, które rozweselają bohaterce szare dni w Nowym Jorku. Film możesz obejrzeć na Netfliksie oraz Rakuten.TV.

Garść faktów

Świetna produkcja z Liesel Matthews w roli głównej zdecydowanie zasługuje na poświęcenie jej popołudnia bądź wieczoru. Została nie tylko doceniona przez widzów, ale także otrzymała dwie nominacje do Oscarów. Co prawda, nie wygrała w żadnej kategorii, ale może pochwalić się nagrodami Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles, w tym jedną specjalną dla reżysera Alfonso Cuaróna. Razem z Liesel, na ekranie zobaczysz też Eleanor Bron, Liama Cunninghama oraz Vanesse Lee Chester.

Pozostają tylko bajki

Sara to bystra dziewczynka, która wychowuje się bez matki. Razem z bogatym ojcem mieszkają w Indiach, ale gdy wybucha I wojna światowa, muszą wyjechać. Mężczyzna odwodzi ją do nowojorskiej szkoły dla dziewcząt. Sara szybko zaprzyjaźnia się z pozostałym uczennicami, głównie dzięki swoim barwnym opowieściom, przywiezionym z Indii. Jednak wszystko zmienia się, kiedy przybywa wiadomość informująca o śmierci ojca. Jego majątek zajmuje państwo, a dziewczynka musi teraz zarobić na swoje utrzymanie. Na szczęście na swojej drodze spotyka ludzi, którzy nie pozwalają jej tracić nadziei.

You can be anything you want to be, my love, as long as you believe.

Mała księżniczka jest wspaniałą produkcją, którą warto obejrzeć, szczególnie w ramach wspólnego rodzinnego popołudnia. To piękna opowieść o miłości, przyjaźni, wyobraźni, dobroci i samotności. A chociaż film wydaje się być jedynie dla dzieci, to i dorośli znajdą tam wiele ciekawych wątków.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #26 - "Mała księżniczka"
Kadr z filmu „Mała księżniczka”

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.