Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #32 – Książę Egiptu - musical animowany

Weekendowe polecajki #32 – Książę Egiptu – musical animowany

Pozostając jeszcze przez chwilę w klimacie wielkanocnym, chociaż też nie do końca, podrzucam Wam animowany musical biblijny o dwóch braciach, którzy wychowywali się razem przekonani, że są ze sobą naprawdę spokrewnieni – Książę Egiptu.

Książę Egiptu przedstawia oczywiście historię Ramzesa i Mojżesza. Wszyscy z nas ją znają, prawda? W czasach, kiedy Mojżesz jest jeszcze noworodkiem, faraon wydaje rozkaz zamordowania wszystkich nowonarodzonych izraelskich chłopców. Jest to zabieg, który ma na celu zatrzymanie wzrostu ludności Izraelitów, będących w niewoli egipskiej.

Mojżesz jednak zostaje przez swoich rodziców wrzucony do rzeki w wiklinowym koszu, dzięki czemu udaje mu się uniknąć losu pozostałych dzieci. Wyławia go córka faraona i nadaje mu imię Mojżesz (wyciągnięty/wyłowiony).

Czytaj także: „Atomówki” – pierwsze zdjęcia z planu ujawnione! Oto Bójka, Bajka i Brawurka

Zatem Książę Egiptu jest opowieścią o dwóch braciach wychowujących się razem w pałacu. Jeden z nich jest księciem z krwi i kości, drugi to Izraelczyk. Kiedy obaj dorastają, Bóg wzywa Mojżesza do siebie i wyjawia mu prawdę o jego pochodzeniu.

Poza tym, że to naprawdę ciekawa fabuła, utwory są niesamowite! Na YouTube możecie prześledzić je na kanale studia Accantus. To naprawdę świetne dzieło kultury.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.