Weekendowe polecajki #32 – Książę Egiptu – musical animowany

Pozostając jeszcze przez chwilę w klimacie wielkanocnym, chociaż też nie do końca, podrzucam Wam animowany musical biblijny o dwóch braciach, którzy wychowywali się razem przekonani, że są ze sobą naprawdę spokrewnieni – Książę Egiptu.

Książę Egiptu przedstawia oczywiście historię Ramzesa i Mojżesza. Wszyscy z nas ją znają, prawda? W czasach, kiedy Mojżesz jest jeszcze noworodkiem, faraon wydaje rozkaz zamordowania wszystkich nowonarodzonych izraelskich chłopców. Jest to zabieg, który ma na celu zatrzymanie wzrostu ludności Izraelitów, będących w niewoli egipskiej.

Mojżesz jednak zostaje przez swoich rodziców wrzucony do rzeki w wiklinowym koszu, dzięki czemu udaje mu się uniknąć losu pozostałych dzieci. Wyławia go córka faraona i nadaje mu imię Mojżesz (wyciągnięty/wyłowiony).

Czytaj także: „Atomówki” – pierwsze zdjęcia z planu ujawnione! Oto Bójka, Bajka i Brawurka

Zatem Książę Egiptu jest opowieścią o dwóch braciach wychowujących się razem w pałacu. Jeden z nich jest księciem z krwi i kości, drugi to Izraelczyk. Kiedy obaj dorastają, Bóg wzywa Mojżesza do siebie i wyjawia mu prawdę o jego pochodzeniu.

Poza tym, że to naprawdę ciekawa fabuła, utwory są niesamowite! Na YouTube możecie prześledzić je na kanale studia Accantus. To naprawdę świetne dzieło kultury.

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię