Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #4 - „Baby Driver"

Weekendowe polecajki #4 – „Baby Driver”

Ruszamy z nową propozycją, jaką jest Baby Driver. Szybko, niebezpiecznie i do rytmu! Młody kierowca uwikłany w szemrane interesy to nie lada gratka dla fanów kina akcji. Rozsiądź się wygodnie i daj się porwać do skomplikowanego świata dużych prędkości.

To już ostatni weekend września, a tym samym ostatnia wrześniowa polecajka! Ale wrócimy w następnym miesiącu z kolejnymi świetnymi produkcjami, bo przecież film na weekend to gwarantowana dobra zabawa.

Nasza dzisiejsza propozycja to film akcji pełen niesamowitych sytuacji, w których widz na zmianę zaciska zęby i przeciera oczy z wrażenia. Młody kierowca zaprasza na niebezpieczną przejażdżkę w rytmie muzyki. Film dostępny jest na Netfliksie.

Garść faktów

Premiera filmu odbyła się w marcu 2017 roku. Reżyserem jest Edgar Wright, natomiast autorem muzyki, bardzo ważnego aspektu produkcji, Steven Price. Film  zdobył wiele nagród – m.in. Nagrodę Critics’ Choice za najlepszy montaż, a także dwie Empire Award, w tym jedną za najlepszy soundtrack. 
 
W rolach głównych będziemy mogli zobaczyć Ansela Elgorta jako Baby,  Kevina Spaceya jako Doc oraz Lily James jako Debora.

W rytm napadu

Baby to młody chłopak pracujący dla Doca jako kierowca podczas napadów. W ten sposób musi spłacić u niego dawny dług. Niestety, jak na złość, podczas ostatniego zlecenia wszystko idzie nie tak. Współpracownicy są niebezpieczni, szef zwija interes, a miłość wymyka się z objęć. W rezultacie musi odpowiednio rozpoznać sytuację i zaplanować ucieczkę przed konsekwencjami. Towarzyszy mu muzyka oraz ciągły strach i niepewność. A mimo to zaskakuje swoją błyskotliwością i szybkością nauki. A do tego szczególnie kocha muzykę, która pomaga mu przetrwać trudne chwile, przede wszystkim – właściwie wykonać swoje zadania podczas napadów. 

Here It Is, Baby. Your Killer Track.

Dzisiejszy film na weekend to zdecydowanie produkcja trzymająca w napięciu. Baby nie tylko zachwyca swoim sposobem bycia, ale także zadziwia umiejętnościami za kółkiem. Już na początku filmu możemy zobaczyć, jak zostawia przeszkody daleko w tyle, a żadna akcja nie jest mu straszna, póki w słuchawkach rozbrzmiewa odpowiednia muzyka. 

Zajrzyj do poprzedniej weekendowej polecajki

Weekendowe polecajki #4 - „Baby Driver"
fot. IMDb
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.