Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #6 - „Czy to ty, czy to ja”

Weekendowe polecajki #6 – „Czy to ty, czy to ja”

Zaczynamy nowy weekend z nową propozycją! Proponujemy komedię familijną ze słynnymi bliźniaczkami Olsen. Czy to ty, czy to ja to pełna śmiechu, wzruszeń i radości opowieść o dwóch dziewczynkach, które postanowiły pomóc szczęściu i… sobie.  Wystarczy rozsiąść się w fotelu i z uwagą śledzić kolejne wydarzenia, bo jak to z bliźniaczkami bywa, nie zawsze wiadomo, z którą z nich ma się do czynienia.

Idealny film na weekend do obejrzenia z rodziną. Pełen ciepła, radości i śmiechu produkcja ze świetną obsadą i ciekawą fabułą. Wystarczy rozsiąść się wygodnie, by miło spędzić weekendowy wieczór. Pozycja dostępna jest na na Netfliksie.

Garść faktów

Film reżyserii Andyego Tennanta z 1995 roku to debiut na dużym ekranie bliźniaczek Olsen. Swoją karierę rozpoczęły od reklam, a następnie przez 8 lat wcielały się w uroczą Michelle Tanner z serialu Full Hause.  Później grały w wielu produkcjach, ale ich pierwszy występ w pełnometrażowym filmie zdecydowanie jest godny polecenia. Dziewczynki zdobyły nawet nagrodę Kid’s Choice w kategorii ulubiona aktorka filmowa w 1996 roku właśnie za Czy to ty, czy to ja.

Jednak nie tylko one tworzą świetną obsadę. W rolach głównych także Kirstie Alley i Steve Guttenberg jako Diane i Roger, czyli opiekunowie dziewczynek.

Zamieńmy się

Alyssa oraz Amanda spotykają się przypadkiem i na pierwszy rzut oka mają wrażenie, że patrzą w lustro. Są do siebie bardzo podobne, jednak pochodzą z dwóch innych światów. Alyssa to córka bogatych rodziców, natomiast Amanda to sierota. Obie są znudzone swoim życiem i chciałyby poznać smak obcowania w luksusie (Amanda) i beztroski (Alyssa). Dziewczynki postanawiają wykorzystać swoje podobieństwo i na jakiś czas zamieniają się miejscami. Próby dopasowania się do nowych ról powodują wiele zabawnych sytuacji, które czynią film nieprzewidywalnym i pełnym śmiechu. Oczywiście pojawia się także motyw romantyczny, coby nie było zbyt monotonnie.

W-wait a minute. All of this? This was your doing?

Intryga, dziecięca radość i miłość to tylko kilka z licznych atutów produkcji. Na pozór niewinna przygoda staje się kołem napędowym wielu zdarzeń, które nie powinny skończyć się dobrze. Film na weekend, w którym można się zagubić, ale nic dziwnego, skoro nawet bohaterki nie zawsze są pewne czy to ty, czy to ja?

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki

Weekendowe polecajki #6 - Czy to ty, czy to ja
fot. IMDb

A oprócz filmu warto również przeczytać książkę! Może jakieś zaległości z wakacji?

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.